OppTUP gikk videre til Fylkesmøstringen etter sin framføring av sangen "minner frå enerhaug”. (Bilde: Peder Blümlein)
Amanda Tvedt sang og spilte piano til låtene “Love me or leave me” og “Helium”. (Bilde: Peder Blümlein)
Anaelle Emilié Feragen sang sin egenkomponerte låt “Hole in a hart” og låten “Stitches” av Shawn Mendez. (Bilde: Peder Blümlein)
Fra Fløysbonn Skole deltok elever fra Fløysbonnmusikalen med "Make you feel my love/ ge meg handa di ven". (Bilde: Peder Blümlein)
Glee Club Fløysbonn Junior bestående av Ingrid Tørnby og Sverre Holmsen gikk videre for deres framføring av legendariske “Let it be”. (Bilde: Peder Blümlein)
Eva Linnea Øygarden sang og spilte piano på låten “Stay” av Rihanna. (Bilde: Peder Blümlein)
Duoen bestående av Maya Manuela Bockelie og Sanna Sollien spilte låta “Zombie” av The Cranberries. (Bilde: Peder Blümlein)
 Nora Bjørneboe hadde designet de to kostymene “Catwoman” og “Spiderman”. (Bilde: Peder Blümlein)
 Nora Bjørneboe hadde designet de to kostymene “Catwoman” og “Spiderman”. (Bilde: Peder Blümlein)
Bandet “Black Forest” fra Svartskog framførte den hjemmelagde låten “Lock me up”. (Bilde: Peder Blümlein)
Stian Birkenes Thorsen danset Hip-hop freestyle til sin egenkomponerte koreografi. (Bilde: Peder Blümlein)
Sanna Sollien framførte låten “Daddy lessons” av Beyoncé. (Bilde: Peder Blümlein)
Gjengen fra Non-Stop gikk videre til fylkesmønstringen med sin Coldplay Medley. (Bilde: Peder Blümlein)
Trioen Noir gikk videre til fylkesmønstringen med låten “People help the people”. (Bilde: Peder Blümlein)
Henrik Mengkrogen meldte seg på i siste liten med låten “You raise me up” av Josh Groban. (Bilde: Peder Blümlein)
Årets konferansierer var Dina Gjølberg Lien, Sara Marie Almdahl og Sarah Tønder. De holdt liv i publikum mellom slagene. (Bilde: Peder Blümlein)
GA ALT: Gruppen Æsthetica var på plass med sin ukonvensjonelle doom-musikk. De gikk videre til fyklesmønstringen i Lillestrøm med låten deres; Worshipper. (Bilde: Peder Blümlein)

Unge Kulturtalenter Møtes

Nok en gang møtes noen av Oppegårds fremste unge kulturtalenter for den årlige kulturmønstringen.

Nok en gang møtes noen av Oppegårds fremste unge kulturtalenter for den årlige kulturmønstringen.

I år var det hele 61 påmeldte fordelt på 18 innslag. Det var et bredt spekter av påmeldinger, alt fra klesdesign til tenginger, og hip-hop-freesyle-dans til soul. Det var ikke bare godt oppmøte blant de påmeldte, men også publikummere. Nesten hele Sal 1 var full av venner og foreldre av artistene, og andre som bare ville få med seg lokale talenter.

Se bilder fra alle sceneinnslagene i bildekarusellen over.

Les også: -Kom og bli imponert!

Disse gikk videre

Som alltid er det ingen vinnere eller tapere i UKM, men de aller beste går videre til fylkesmønstringen i Lillestrøm 21. - 23. April 2017. Disse gikk videre:

Kunst

  • Jonas Skjellum med tengingene "Totem" og "Nature takes over"

  • Nora Bjørneboe med kostymene Spiderman og Catwoman

  • Susanne Guslund med filmen "Timelaps Akerselva"

  • Peder Blümlein med bildene "IRL" og "Drøm".

Sceneinnslag

  • Non-Stop videre med sin Coldplay medley

  • Glee Club Fløysbonn 2017 Junior som framførte "Let it be"

  • OppTUP med sangen "minner frå enerhaug"

  • Noir med låten "People help the people"

  • Æsthetica med låten “Worship"

Les også: Se så mye gøy barna våre gjør når vi jobber!

 

 

Til toppen