TILTALT: Stjeler man båt og frakter den på dårlig sikret tilhenger i påvirket tilstand kan turen fort ende opp her.

Stjal båt i narkorus – nå må han i retten

En mann fra Drøbak i starten av 40 årene er tiltalt for å ha stjålet en båt i narkorus. I april skal saken behandles i retten. 

Publisert Sist oppdatert

En mandag ettermiddag i september ble en mann stoppet på E18 ved Svartskog. På hengeren stod en dårlig sikret båt, og i tiltaltes lommebok manglet det gyldig førerkort, men det er ikke de mest alvorlige tiltalepunktene. 

Politiet hevder at båten og tilhengeren ble stjålet i Vestby, og at sjåføren var påvirket av diverse narkotiske stoffer mens han kjørte bilen. 

– Blodprøve tatt av ham samme dag klokken 18.36 viste påvirkning av amfetamin tilsvarende over 1,2 i promille og påvirkning av flunitrazepam, klonazepam, alprazolam og oxazepam samlet tilsvarende over 1,2 i promille, leser vi i tiltalen. 

Stoppet i Oppegård 

Ifølge tiltalen skal mannen ha tatt med seg båten fra en adresse i Vestby, og det blir påpekt at båten var dårlig sikret. 

Ifølge operasjonsleder Jimmy Pettersen i Øst politidistrikt ble mannen stoppet på E18 ved Svartskog etter tips om manglende sikring av båten fra en medtrafikant denne ettermiddagen i september. 

– Politiet hadde fått tips fra en våken bilist som hadde reagert på at båten virket dårlig sikret på hengeren, meldte Pettersen via politiets pressetjeneste i forbindelse med hendelsen. 

Det er satt av en dag i slutten av april til å behandle saken i Follo og Nordre Østfold tingrett.

Powered by Labrador CMS