Klar oppfordring fra løypebasen
Vil du på ski denne uka? Da bør du høre på hva Terje Martinsen forteller om skiløypene de neste dagene.
– Med tanke på løypene i terrenget så må vi ha mer snø før vi kan preparere på nytt. Vi lar løypene ligge så mye som mulig nå i denne varme perioden og tror/håper at det skal være igjen nok snø til å frese opp tidligløypene/veiene natt til lørdag, sier løypebas Terje Martinsen til Oppegård Avis tirsdag.
Dersom snøen er for bløt frem til lørdag, står helgeføret i fare.
– Om det viser seg å være veldig bløtt på lørdag så må vi vente til natt til tirsdag sånn som værmeldingen er nå, sier han til Oppegård Avis.
– Gå på dagtid
Det er derimot ikke umulig å gå på ski selv om løypemaskinen ikke får frest opp løypene før lørdag, men Martinsen anbefaler å gå midt på dagen før løypene fryser til på kveldstid.
– Gå på dagtid, da er snøen myk og man slipper å gå på steinhard is, men du må nok forvente isete partier uansett.
– Greverud prepareres derimot hver dag, også nå som det er mildt, avslutter han med.