Skumla garasje og knuste flasker
Med unntak av hærverk i et garasjeanlegg og en bil som skled av veien, kan politiet rapporterer om en rolig nyttårshelg.
– Generelt har det vært en rolig nyttårsfeiring i gamle Oppegård, sier seksjonsleder for nærpoliti, Marius Gunnerud, til Oppegård Avis.
Men helt uten utrykninger var det ikke.
– Vi rykket ut til Kolbotn torg på nyttårsaften, hvor noen hadde utført hærverk i parkeringshuset.
– Vi fikk inn en melding klokken 01.17 om at var det noen som hadde tømt et brannslokningsapparat og knust flasker.
En patrulje var på stedet, men ingen ble pågrepet.
– Senteret har god kameraovervåkning og det vil bli vurdert anmeldelse i ettertid, opplyser Gunnerud.
Bil skled av veien
Første nyttårsdag var en bilist uheldig på Skiveien ved Myrvoll.
– En bil skled av veien og ble liggende på siden, forteller Gunnerud.
– Det var ingen personskade, men det oppsto en bensinlekkasje. Man fikk bilen relativt raskt tilbake på fire hjul og den ble hentet av bilberger.
Det var glatt på stedet, og det hele fremsto som et rent uhell.
– Det er ikke mistanke om noe kriminelt, som kjøring med promille, og bilen var utstyrt med gode dekk, så dette var et rent uhell, avslutter Gunnerud.