Tente på skoletoalett – politiet rykket ut
En mindre brann i en søppelbøtte på et toalett førte til evakuering av alle elevene ved Wang Ung.
Onsdag oppsto det en mindre brann i en søppelbøtte på et toalett ved ungdomsskolen Wang Ung. Alle som befant seg i bygget ble evakuert som følge av hendelsen.
– Det har vært en liten brann i en søppelbøtte på et toalett. Alle ble evakuert, og brannvesenet foretok utlufting, sier operasjonsleder Håkon Hatlem i Øst politidistrikt.
Påsatt
Politiet opplyser at brannen skal være påsatt. Både politi og brannvesen var til stede på skolen på Fløysbonn. Det er ikke meldt om personskader i forbindelse med hendelsen.
– Det er noen som har tent på. Det er uheldig, med tanke på spredningsfare og hvilke konsekvenser det kan få, sier Hatlem.
Hatlem understreker at politiet ser alvorlig på hendelsen, og det opprettes sak.
– Vi har gode rutiner
Ifølge rektor ved Wang Ung Follo, Nina Sæthre, var det tent på papir i en søppelbøtte. Hun forteller at også skolen ser alvorlig på saken.
– Vi tok raskt kontakt med politiet og fikk råd om hvordan vi skal følge opp dette videre, sier hun til Oppegård Avis.
Hun forteller også at skolens rutiner for brann og evakuering fungerte som de skulle.
– Vi har gode rutiner, og de ble fulgt. Alle ble evakuert ut på plassen, sier Sæthre.
Hun opplyser at undervisningen raskt ble gjenopptatt etter at brannvesenet godkjente bygget for videre drift, og at skoledagen fortsetter som normalt.
Det ble også sendt ut informasjon til alle foresatt ved skolen.