Glohett da gulldrømmen brast for Kolbotn
Seriefinalen mellom Union Carl Berner og Kolbotn ble akkurat så opphetet som forventet.
Union Carl Berner - Kolbotn 2-0
Premissen før oppgjøret var krystallklare: Kolbotn måtte rett og slett slå tabelltoppen Union Carl Berner dersom et snev av opprykkshåp i 4. divisjon skulle bevares.
Dessverre for Kolbotn ble de sendt sørover med et surt 2-0 tap i bagasjen og en tung kveld var i vente for alle med et blå-hvitt hjerte.
Dermed er drømmen knust en gang for alle.
– Vi møter et bra lag, men vi må ha en bedre prestasjon i dag. Dette er ikke godt nok til å vinne. Jeg er litt usikker på hva som gikk galt. Men kred til dem, de stopper oss fra å spille vårt spill. Vi skaper få sjanser og da er det vanskelig å score. På slutten når vi sender opp spillere for å utligne så går 2-0 inn andre veien, sa Kolbotns klassekeeper Oliver Petersen til Oppegård Avis etter kampen.
Han sitter igjen med en dårlig følelse etter bataljen var ferdig.
– Det er klart at dette er kjipt. Vi kom med troa og jeg syntes vi var det beste laget sist.
Høy temperatur
Mot slutten av kampen, da Kolbotn frenetisk jaktet en utligning, var det mange opphetede situasjoner fra begge lag, men spesielt fra Kolbotn-leiren. Noen kyniske etterslengere ble også utdelt og en Kolbotn-spiller klinket ballen inn i en Union spiller lenge etter dommeren hadde blåst. Totalt ble det utdelt åtte gule kort i oppgjøret, fire til hvert lag.
Petersen mener dog ikke at Kolbotn var for rampete på banen.
– Det skal være fyring. Det er to lag som virkelig vil vinne. Da går det litt over vanlig temperatur.
Petersen får støtte av trener Nicolay Netskar som heller ikke mener spillerne hans gikk over grensen.
– Jeg synes ikke vi gjør noe «out of hand». Jeg vil at de viser den lidenskapen. Det må være lov å fyre litt på en kamp som denne.
– Dette var blytungt
Netskar oppsummerer kampen slik:
– Dette var blytungt. Det var ikke så mye som gikk galt, det var bare ikke nok ting som gikk riktig. De scorer først og spiller på tida, som gjør det vanskelig for oss. Det var mer åpent på 0-0. De er flinke å tette igjen.
Petersen, som har erfaring fra et langt høyere nivå enn dette, mener dette er en realitetsorientering for laget. Men han frykter at dette gjør at tittelkampen er ferdig.
– Vi må huske denne følelsen og ta læring av dette tapet. Tabellen lyver ikke, Union har vært det beste laget denne sesongen. Man skal være ganske optimistisk for å tro at vi har en sjanse for å ta dem igjen, men vi må gjøre det beste ut av resten av sesongen. Vi har gjort det bra men vi trenger å bli bedre.
NB: Saken fortsetter.
OAvis-stjerner:
3 OAvis-stjerner: Oliver Petersen. Står en god kamp og redder flere enorme målsjanser. Kunne vært stygt hvis ikke han var i målet til Kolbotn.
2 OAvis-stjerner: Nicklas Sundsvåg. Gjør en grei kamp på venstrebacken med noen sugne løp.
1 OAvis-stjerne: Aleksander Skyttern Berg. Endrer kampbildet da han kommer inn på banen i andre omgang. Dessverre så endte det ikke opp med noen scoring eller assist.
Totalt topp 3 OAvis-stjerner:
9 stjerner: Oliver Person
6 stjerner: Aleksander Skyttern Berg
5 stjerner: Micael Alejandro Lervik og Trym Hovde Høidal