LOKAL BEDRIFT: Aeko er en lokal eiendomsutvikler og holder til på Rosenholm Campus.

Sjefsbytte hos lokal eiendomsutvikler

– Ingen dramatikk i dette, skriver Aeko-eier Arne Erik Rønningen. 

Publisert

Brønnøysundregisteret har oppført nye opplysninger om Aeko Eiendomsutvikling AS den 14. juli.

Her kan vi lese at Aeko gjør endringer i ledelsen, hvor Arne Erik Rønningen erstatter Andreas Wilsgård som daglig leder.

Ifølge Rønningen er det bare en tydeliggjøring av rollene dette handler om.

– Ingen dramatikk i dette, vi bare strukturerer og tydeliggjør rollene i AEKO-konsernet så de blir gjennomgående og like gjennom alle selskaper. Gruppen totalt sett består av/er involvert i 31 selskaper, så det er effektivt og hensiktsmessig med samme ledelsesstruktur på tvers av alle selskaper, skriver Rønningen i en e-post.

FORTSETTER: Andreas Wilsgård skal fortsatt ha en ledende rolle i Aeko, blant annet med å realisere prosjektet i bakgrunnen.

Tror på vekst

Andreas Wilsgård fortsetter med andre ord i Aeko.

– Ja, Andreas fortsetter i den rollen han har hatt de siste årene som salgs- og markedsdirektør, blant annet med ansvar for Rådhusparken Kolbotn, mens jeg fyller rollen som daglig leder på tvers av AEKO-selskapene. Vi jobber også parallelt med noen mulige nyansettelser, og med dette rigger vi oss samtidig for vekst og det vi tror blir et sterkt nyboligmarked i årene som kommer, sier Rønningen offensivt.

Aeko Eiendomsutvikling AS:

  • Selskapet er et eiendomsselskap som investerer i fast eiendom, boligprosjekter og andre virksomheter som naturlig hører sammen med eiendomsdrift.

  • Selskapet ble grunnlagt i februar 2015 og har sin adresse på Rosenholm Campus.

  • Det siste realisterte boligprosjektet i vårt distrikt er tomannsboligen i Kapellveien 10.

  • Selskapet er for tiden aktuelle med den kommende utbyggingen av Rådhusparken-prosjektet i Ingierveien. Her skal det bygges 29 leiligheter.


Powered by Labrador CMS