Fikk strømregning på 9,7 millioner
Oppegård Avis har sjekket kommunens dyreste fakturaer i februar, den høyeste summen er på ca 19,5 millioner kroner.
Strøm og renter er i disse dager forbundet med høye, månedlige utgifter for boligeiere i Oppegård. For moro skyld sjekket vi hva kommunens høyeste fakturaer var på i februar.
Hva er det egentlig kommunen betaler i løpet av en måned? I februar fikk kommunen blant annet fakturaer på 45 millioner kroner i renter og avdrag, mens strømregninga for hele kommunen endte på 9,7 millioner kroner.
2,6 millioner kroner til fylket
Av andre fakturaer i oversikten finner vi blant annet en tilbakebetaling på 2,6 millioner kroner til Akershus fylkeskommune og en faktura på rundt tre millioner kroner for datalisenser.
Frøydis Osa, rådgiver i kommunens kommunikasjonsavdeling, forteller at tilbakebetalingen til fylket skyldes avlyste prosjekter på blant annet Skotbu.
– «Tilbakebetaling av statlig bredbåndstilskudd fra 2023 ifm avlyste prosjekter Skotbu og Nord for Kråkstad (Oppsand)» står det på fakturaen, sier Osa.
Ellers kan Park&Anlegg AS trolig forvente økt likviditet den neste måneden for de har fakturert kommunen nesten ti millioner kroner for arbeid tilknyttet høydebasseng på Skotbu.
Se den fullstendige oversikten her: