TÅRNÅSEN: Denne leiligheten var det flere som ville ha.

Toppleilighet gikk en million over prisantydning

Forrige uke ble en leilighet på Kornmoenga solgt for 7,4 millioner kroner. Det er en million mer enn hva den ble lagt ut for. 

Publisert

En leilighet i Kornmoenga 89 ble lagt ut for salg med en prisantydning på 6.450.000. Etter budrunden forrige uke ble leiligheten først solgt etter at et bud på 7,4 millioner kroner tikket inn. Omkostninger kommer i tillegg.  

– Ja, det ble en veldig fin pris på Kornmoenga, bekrefter Per Edmund Mordt, eiendomsmegler i Attentus Eiendomsmegling, ovenfor Oppegård Avis. 

Etterspørsel etter leiligheter

Han forteller at leilighetssalget har fått en god start på året i hele Oppegård. 

– Vi ser at det er stor etterspørsel etter leiligheter i hele vårt område i gamle Oppegård. Det har vært full fart på leilighetene rundt Kolbotn, men også på Tårnåsen, Myrvoll Torg og Greverud Torg hele året egentlig, forteller han. 

Selv om denne leiligheten på Kornmoenga fikk fart på budrunden omtaler Mordt dette salget mer som et unntak enn en regel i det lokale leilighetsmarkedet. 

– En budrunde er fortsatt ikke noe vi meglere tar for gitt og de fleste selger nok til eller under prisantydning, sier Mordt. 

Lav etterspørsel etter leiligheter har blant annet vært en av forklaringene på at prosjektet på Tårnåsen Torg ikke er igangsatt, men det kjenner ikke Mordt seg igjen i. 

– Da vet ikke jeg hva de snakker om, men å si at det ikke er etterspørsel etter leiligheter på Tårnåsen blir nok en for rask konklusjon, sier han. 

ATTENTUS: Per Edmund Mordt er tidligere landslagspiller i fotball. Nå er han eiendomsmegler i Attentus Eiendomsmegling i gamle Oppegård.

Voksne og godt voksne

En nabo Oppegård Avis kommer i snakk med i forbindelse med fotografering av bygget, tror det hadde mye å si at dette var en toppleilighet. 

– Det har blitt såpass høye priser ja? Det har nok mye å si at dette er en toppleilighet, forteller han til Oppegård Avis i det han henter posten. 

På spørsmål om hvem som dukker opp på visning, peker megleren på to demografiske grupper som særlig utmerker seg lokalt.

– Det er veldig mange lokale på visningene, men også noen tilflyttere fra blant annet Asker og Oslo, men de aller fleste er lokale. Det som går igjen er at mange flytter for å komme nærmere barnebarn. Det er stort sett voksne og godt voksne som møter opp på visning, forteller Mordt til Oppegård Avis. 

TOPP OG ENDE: Leiligheten var en både topp- og endeleilighet. Det tror både megler og nabo har påvirket prisen.
Powered by Labrador CMS