SMART: Et slikt telt kan komme godt med når det høljer ned.

Slik takler folk nedbøren på OAvis Cup

Været har blitt den store snakkisen på OAvis Cups første dag. Dette er deltakernes beste tips.

Publisert Sist oppdatert

Nedbør både i form av regn og sesongens første snøfall gjør at man må ta noen forholdsregler. Men folk på OAvis Cup har måter å takle værforholdene.

– Man kan løpe mye. Eller danse. Hvis man er innbytter så kan man hoppe, sier spillerne på Oppegård IL gutter 8.

De har nettopp trosset regn og temperaturer ned mot null. Været satte ikke en stopper for at smilet dukket opp da de snakket med pressen.

– Det er fortsatt gøy å spille, sier de tapre guttene.

SEIERHERRER: Laget var svært fornøyd etter seieren mot Langhus.

Høy etterspørsel

Også arrangørene merker at været spiller inn på folks preferanser. Mens det i sola i fjor gikk slush, brus og kake, er det andre boller i år.

– Kaffekokeren går kontinuerlig. Jeg har ikke tellingen på hvor mange kanner vi har brygget. Vi har også solgt mer kakao og vafler enn vanlig, sier arrangør Marte Gaarder.

HØYT SALG: Marte Gaarder forteller at kioskene går som det griner

Hun forteller at de har satt inn ekstra tiltak for å imøtekomme etterspørselen etter noe å varme seg på.

– Vi har åpnet en kiosk til, siden interessen har vært så stor. Vi selger veldig mye kaffe, understreker Gaarder.

SNØ: Det lavet ned over Oppegård lørdag formiddag.

Skal fortsette

Det kjente uttrykket om at det ikke finnes dårlig vær, bare dårlig klær, virker det ut til at spillere og foresatte har tatt til seg. 

– Været ser ikke ut til å ha lagt en demper på stemningen. Folk drikker kakao og koser seg inne i varmestuene våre, sier Gaarder.

Værmeldingen ser ut til å fortsette med nedbør resten av helgen, men at det roer seg ned utover lørdagen.

VÆRMELDINGEN: Slik blir været den første helgen av OAvis Cup.
Powered by Labrador CMS