– En person skal være skutt i overkroppen
Politiet er ute med flere patruljer i forbindelse med at en mann er skutt.
Politiet fikk melding om den alvorlige hendelsen rett over klokken 21 mandag kveld.
– Vi er i området Holmlia med flere patruljer etter melding om at en person skal være skutt i overkroppen. Hendelsen har funnet sted utendørs. Ambulanse er på stedet og har iverksatt førstehjelp, skriver operasjonssentralen i Oslo politidistrikt på X.
Ifølge VG skal vedkommende være alvorlig skadet.
Oslo politidistrikt bekrefter at helikoptertrafikken over Tårnåsen og Kolbotn er knyttet til hendelsen.
– Vi har helikopter i lufta nå som nå ligger over Kolbotn og Tårnåsen-området. Det er med i søk i forbindelse med hendelsen på Holmlia, bekrefter operasjonsleder i Oslo politidistrikt, Øyvind Schalla-Aasen, ovenfor Oppegård Avis mandag kveld.
Ikke funnet gjerningspersonen
Schalla-Aasen forteller til Oppegård Avis at de foreløpig ikke har grunn til å tro at en potensiell gjerningsperson er på Kolbotn og at det er tilfeldig at helikopteret ligger der det ligger akkurat nå.
– Det er ingenting som peker i retning av at en potensiell gjerningsperson nå beveger seg i retning Kolbotn. Vi har ikke funnet gjerningspersonen og vi søker bredt, men personen vi leter etter kan like gjerne befinne seg i helt motsattretning, forteller operasjonslederen på telefon.
Øst politidistrikt er varslet
Ettersom hendelsen foregår i Oslo er det Oslo politidistrikt som har saken, men Schalla-Aasen forteller at de har varslet nabodistriktet.
– Vi har varslet Øst politidistrikt om hendelsen, men i hvilken grad de prioriterer å søke etter personen kan ikke jeg si noe om, sier Schalla-Aasen.
Oppegård Avis har vært i kontakt med Øst politidistrikt som ikke har noe å meddele i saken.