Skulle på spa - endte i fyllearresten
Politiet håndterte både truende personer, innbrudd, «råning» og et aldri så lite påskemysterium i påskeferien.
Politiet var på vakt i gamle Oppegård gjennom påsken og fikk servert en rekke oppdrag. Vi har trålet gjennom politiloggen og første stopp tyder på at det ikke bare var Strömstad som fikk rånebesøk i påsken.
Onsdag kveld rykket politiet nemlig ut til et såkalt «street meet» på Ingierstrand, som senere flyttet seg videre i Oppegård. Det forteller Marius Gunnerud, seksjonsleder for nærpoliti ved Follo politistasjon, til Oppegård Avis.
– Onsdagen før påske kom det inn meldinger om et såkalt «street meet» ved Ingierstrand Bad, det bestod av anslagsvis 100 til 200 biler og flyttet seg videre til Trollåsen før de dro videre til Langhus, sier Gunnerud.
– Ble det noen reaksjoner her?
– Vi kom til stedet, men når man dukker opp med en politibil forsvinner gjerne alle til hver sin kant, så det ble ingen reaksjoner her, sier han til Oppegård Avis.
To krasja biler, men ingen sjåfører
Påskeaften kom det inn melding om to skadde biler i området rundt Bekkensten og Ingierstrand, men det var ingen sjåfører på stedet.
– Vi kom til to skadde biler ved Ingierstrand/Bekkensten like før midnatt på påskeaften. Begge bilene var tomme. Det var ingen sjåfører på stedet, så vi forsøkte å komme i kontakt med eierne av bilene. Vi kom etter hvert i kontakt med den ene føreren på telefon, men det er fortsatt for tidlig å si hva det er som har skjedd her, forteller Gunnerud til Oppegård Avis.
I cirka samme tidsrom rykket en patrulje ut til The Well hvor en gjest oppførte seg veldig truende ovenfor de ansatte på spahotellet.
– En gjest utagerte på The Well og oppførte seg veldig truende ovenfor de ansatte og det endte med at personen ble kjørt til fyllearresten.
– Det ble ikke noe videre spabehandling der?
– Nei, det ble nok det motsatte, sier Gunnerud.
Innbrudd på Kornmoenga
Søndag kveld rykket politiet ut til et innbrudd i Kornmoenga, et innbrudd som føyer seg inn i rekken over et større antall innbrudd i gamle Oppegård de siste månedene.
Mer om innbruddet på Kornmoenga kan du lese her:
Vi spurte Gunnerud om det har kommet inn flere innbruddsmeldinger nå som påskeferien er over. Det har det ikke ifølge nærpolitisjefen.
– Det har ikke kommet inn andre meldinger om innbrudd i Oppegård i løpet av påskeferien. Generelt er det ikke noen flere innbrudd i ferier enn i hverdagen, sier han.
Pågrep innbruddstyv
Oppegård Avis har foreløpig ingen opplysninger om politiet har fått has på noen av gjerningspersonene bak de mange innbruddene i vårt distrikt de siste ukene. Mandag pågrep derimot en politipatrulje fra Politi Øst en innbruddstyv i Moss.
Ifølge politiets pressetjeneste ble en kvinne i 40-årene pågrepet, som erkjente forholdet. Politiets videre arbeid medførte at også en mann i 40-årene ble pågrepet. Det ble også funnet gods fra fire andre innbrudd i området.
Vi spurte Gunnerud om disse personene kan kobles til noen av innbruddene som er gjennomført. Den teorien er det foreløpig lite hold i.
– Jeg kjenner ikke til denne saken og vet derfor ikke om disse har vært involvert i noe her, sier Gunnerud til Oppegård Avis.