Jobber på spreng for å fikse skaden
Telen gjør gravejobben utfordrende i Kolbotn sentrum.
– Vi har fått rapporter på at det i skrivende stund graves for å finne og rette feilen, men at lekkasjen sitter ganske dypt i dette tilfellet, forteller Pål Hægland fra presseteamet i Nordre Follo kommune til Oppegård Avis.
I enkelte tilfeller kan vannledningene ligge relativt høyt i bakken, men i dette tilfellet må de grave seg ned rundt fire meter for å reparere vannrøret som er lekk, og som sørger for at deler av Kolbotn sentrum er uten vann.
– Vi har snakket med våre folk der nå, men de kan ikke gi noe tidsestimat akkurat nå. De forteller at telen gjør gravejobben mer tidkrevende enn normalt, men at når de bryter telen, så vil dette være en vanlig jobb som kan løses på relativt kort tid, opplyser Hægland.