TOK OPPSTILLING: Mandag ettermiddag var det flere politi- og ambulansebiler som stod oppstilte ved Ødegården på Sofiemyr.

Slo full alarm - nå opplyser politiet at situasjonen er avklart

Situasjonen på Sofiemyr og Tårnåsen-området er under kontroll og politiet trekker seg nå ut. 

Publisert Sist oppdatert

OPPDATERING: Etter å ha kjørt full bevæpning i en leteaksjon både på bakken og i luften, forteller politiet at de nå har avklart den dramatiske situasjonen på Sofiemyr. 

– Situasjonen i området er mer eller mindre ferdig fra politiet sin side. Meldingene vi fikk var av såpass alvorlig karakter at vi valgte å trykke på den store røde knappen, men det viste seg å være langt fra så dramatisk som vi først trodde, innleder operasjonssentralen med. 

– Dette var egentlig aldri en politisak    

Det skal i utgangspunktet ha vært en familiekonflikt som fikk politiet til å rykke ut med store styrker, både i form av bakkemannskaper og helikopter. Hva som er status nå ønsker ikke politiet å utdype mer på grunn av personvern. 

– Dette var egentlig aldri en politisak, men nå er situasjonen under kontroll. Dette er en kinkig sak fordi det handler om vold i nære relasjoner. Nå er det barnevernet som tar over saken, forteller operasjonssentralen til Oppegård Avis rett rundt klokken 18.00. 

DETTER VAR DEN OPPRINNELIGE SAKEN: 

Det foregår nå en væpnet leteaksjon etter en person under 18 år. Det sier politiets operasjonssentral til Oppegård Avis mandag ettermiddag. 

– Det foregår en leteaksjon i området. Personen vi ser etter er under 18 år. Politiet er bevæpnet, men det er ikke fare for allmennheten.

PÅ ØDEGÅRDEN: Klokken 17.15 står flere biler fra nødetatene her på Ødegården.
HELIKOPTER: Politihelikopteret kan sees over store deler av Sofiemyr, Tårnåsen og Hellerasten-området.
PÅ TÅRNÅSEN: Politiet er også sett patruljere på Tårnåsen mandag ettermiddag.
Powered by Labrador CMS