Ber om nye uker i varetekt for siktet lærer
Politiet ønsker at den siktede læreren fortsatt skal sitte i varetekt.
31. juli ble en mann i 40-årene pågrepet og siktet for seksuell omgang med barn mellom 14 og 16 år, samt misbruk av overmaktsforhold. Han erkjenner ikke straffskyld for forholdet, men mannen ble varetekstfengslet i tre uker.
Fredag 21. august utløper varetekstperioden. Nå er det imidlertid klart at politiet ønsker en ny varetekstperiode for den overgrepssiktede mannen i 40-årene.
Ber om lukkede dører
Det kommer frem av berammingslistene på domstol.no hvor det nå fremgår at det er satt opp et fengslingsmøte i saken i Mysen tinghus fredag klokken 09.
Follo og Nordre Østfold tingrett har også bekreftet til Oppegård Avis at de har mottatt en begjæring om videre varetekstsfengsling.
Her skal tingrettsdommeren ta stilling til om aktoratet har informasjon som gjør det naturlig å refengsle mannen. Ifølge tingretten har aktor bedt retten om lukkede dører.
Forsvarer Tone Monclair sier til Oppegård Avis at hun ikke ønsker å gi noen kommentar om saker per nå.
Oppegård Avis har torsdag morgen ikke kommet i kontakt med politiadvokatene som holder i saken.