INGIERSTRAND: Endelig kan Mahmood Mikail og Walid Idrissi svinge crêpe-sleiva på Ingierstrand!

Innbrudd ødela første del av sommeren: – Vi måtte få nytt utstyr fra Frankrike

Regn og innbruddstyver gjorde juli til en lite innbringende måned for de driftige karene bak Crêpe-trucken på Ingierstrand bad, men endelig skinner sola og nytt utstyr er på plass.

Publisert Sist oppdatert

Siste helga i juni skulle bli første skikkelige salgshelg etter en periode med dårlig vær for foodtrucken som har fått lisens av Oslo kommune til å serverer crêpes på Ingierstrand. Men da de skulle åpne hadde noen brutt seg inn i og både stjålet utstyr og vandalisert vogna.

DELIKAT: Det er ikke tvil om at crêpen du får servert på Ingierstrand er fristende.

Back in business

– Det satte oss skikkelig tilbake, forteller Mahmood Mikail og Walid Idrissi, mens de serverer bobatea og steker crêpes med dreven hånd til sultne badegjester på Ingierstrand.

– Vi måtte bestille nytt utstyr fra Frankrike, og det var det ventetid på det, sukker han. 

GODT OG PRAKTISK: Crêpen serveres i praktiske kartonger, og Oppegård Avis kan skrive under på at det smakte særdeles godt!

Gutta sjekket muligheten for å selge softis, for å ha noe annet å tilby, men fordi vogna ikke har innlagt vann har de ikke hatt mulighet til deg.

– Så har det jo vært mye dårlig vær, men nå ser det lysere ut, sier Idrissi, og forteller at crêpene går unna som varmt hvetebrød.

BOBATEA: Den populært drikken er en hit for badeglade barn på stranda.

Sol og crêpe hele uka

Med en værmelding som ser ut til å forsøke å ta igjen underskuddet på solskinn i løpet av denne uka, og med Norway Cup-deltakere i tillegg til de vanlige badeglade gjestene, ser det lyst ut for foodtrucken.

– Vi holder oppe fra 12 hver dag, og selger så lenge vi kan, avslutter Idrissi.

Powered by Labrador CMS