JUBLER VIDERE: Det ble nok en jubeldag for A-laget til Kolbotn i går. Dette bildet ble tatt under hjemmekampen mot Stovner i vår.

Kolbotn fikk luke etter ny seier

Kolbotn valset over Stovner og sikret seg tre sterke bortepoeng. Samtidig tapte deres nærmeste opprykksrival.

Publisert

Stovner - Kolbotn 0-4 (0-3)

Kolbotn regelrett feide Stovner av banen i gårsdagens oppgjør i 4. divisjon. Med scoringer etter både 3., 13. og 32. minutter var det egentlig aldri tvil om hvor poengene skulle havne. De ble med hjem til Sofiemyr.

Samtidig gikk også opprykksrivalen Korsvoll på en blemme borte mot Ready 2. Med et surt 3-0 tap, har Kolbotn opparbeidet seg en luke på fem poeng ned til nærmeste utfordrer.

Full kontroll

Med andre ord var det er storfornøyd Kolbotn-trener Nicolay Netskar vi fikk i tale onsdag formidag.

– Det er en tøff bortebane å komme til, og man må være på vakt når man spiller der. Vi leverer en god førsteomgang og skaper mye sjanser. Andreomgang er mer oppstykket og litt mye «greier», men vi kom oss gjennom. Vi har vel god god kontroll gjennom hele kampen, Netskar til OAvis.

Registrerte rivaltap

Han har naturlig nok registrert resultatene i de andre kampen, men vil helst ikke gjøre et for stort nummer ut av det.

– Vi prøver å ikke tenke for mye på de andre lagene. Det er for tidlig å se for mye på tabellen ennå, men jeg registrerte at de tapte. Det var det flere andre som gjorde også. Nå venter Follo 2 og de pleier å stille sterkt mot oss, men vi skal være godt forberedt, sier han.

Gårsdagens scoringer var for øvrig signert Oliver Person (2), Ahmad Suhail Farkhari og Marcus Støback. Kampen ble også et gjensyn med Kevin Løw Hansvoll, som nylig signerte for Stovner. Han spilte hele kampen på venstrebacken.

ALENE PÅ TOPP: Kolbotn troner alene på topp etter gårsdagens kamper i 4. divisjon.

OAvis-stjerner

For andre kamp på rad var det rusk i OAvis-maskineriet. Vi har derfor, som sist, latt KIL-treneren dele ut OAvis-stjernene. Den oppgaven har ikke gått upåaktet hen i Kolbotn-garderoben.

– Jeg fikk litt kritikk etter forrige kamp og etter å ha sett kampen på video, kan jeg se at de hadde et poeng. Men vi kjører igjen og så får vi håpe at jeg treffer godt denne gangen, humrer han.

3 stjerner: Her tenker Oliver Petersen i mål. Han var supertrygg og stabil på alt han blir utfordret på. Han gir oss en stor trygghet. Gjennomgående bra kvalitet.

2 stjerner: Oliver Person får to. Scorer to mål, kunne fort scoret to til og leverer en solid kamp. Trygg med ball og skapende, med et godt blikk.

1 stjerne: Ola Telje får den siste stjernen. Nok en gang solid i duellspillet og bra med ballen. En fin opptreden.

Sammendraget:

12 stjerner: Emil Christian Horn

11 stjerner: Aleksander Skyttern Berg

10 stjerner: Ola Telje og Oliver Petersen

9 stjerner: Oliver Person

5 stjerner: Serge Balole Gamwanya og Marcus Andre Støback

3 stjerner: Christoffer Netskar, Simen Lilleholt Klevberg, Roald Aas Ravlum, Oliver Falck Aarnes og Jonas Strømberg

2 stjerner: Nicklas Olai Karlsen Sundsvåg og Mats Langleite Sagmo.

1 stjerne: John Clair Øyaas og Ahmad Suhail Farkhari

Powered by Labrador CMS