Startet høstjakta med sikker seier
Kolbotn er klare for opprykksjakt og valset over Ready 2 i første kamp etter sommerferien.
Kolbotn - Ready 2 5 - 2 (3 - 1)
Sommerferie i breddefotball kan være skumle greier, men Kolbotn-spillerne bar ikke nevneverdig preg over at det var to nesten måneder siden forrige seriekamp i 4. divisjon.
Den angrepsvillige gjengen føk ut av startblokkene på Sofiemyr og ledet 3-0 etter 25 spilte minutter. Ledelsen kom på et straffespark som målmaskinen Aleksander Skyttern Berg satte i mål, så fulgte midtbane-maestro Oliver Person opp med 2-0, før førstnevnte var frempå igjen til 3-0.
Ready 2 tente et slags håp med en redusering på straffe rett før pause, men da Mikkel Amdal satte 4-1 etter en times spill, var det i realiteten game over. 10 minutter før full tid spikret Gard Simen Olsen igjen Ready-kisten med 5-1, før bortelaget fikk seg et trøstemål rett før slutt.
Hadde full kontroll
Trener Nikolay Netskar likte det han så.
– Jeg synes det var veldig bra. Vi traff godt på inngangen til kampen og hadde egentlig full kontroll hele veien. I tillegg hadde vi noen veldig gode angrep og vi scorer noen fine mål, sier en fornøyd KIL-trener til OAvis.
Og det var ikke noe ferierusk i maskineriet.
– Vi har trent godt gjennom sommeren og jeg synes faktisk vi så bedre enn før sommeren. Jeg tror det var mange som trengte en pause. Det så bra ut i går i alle fall.
Forsterker
I gårsdagens kamptropp var det ingen nye fjes, men Netskar forteller at en gammel kjenning er klar for høstsesongen.
– Vi går med den samme gruppa og har ingen nye navn på blokka. Nå får vi tilbake Sander Sønsterud som spilte for oss i fjor. Han vil øke konkurransen og dekningen i det bakre leddet, sier treneren.
Med gårsdagen seier er Kolbotn oppe på 31 poeng. Korsvoll følger bare to poeng bak, etter at de sikret seg en knepen 3-2-seier mot Oppsal 2 i går kveld.
OAvis-stjerner
Oppegård Avis hadde ikke mannskap til å dekke gårsdagens 4. divisjonskamp med egne øyne. Det stopper oss imidlertid ikke fra å dele ut de gjeve OAvis-stjernene fra oppgjøret. Den oppgaven tar nemlig Netskar på strak arm.
3 OAvis-stjerner: Emil Horn: Vinner alt av sine dueller og gir oss mye trygghet.
2 OAvis-stjerner: Aleksander Skyttern Berg: Han er et konstant uromoment og scorer to nye mål.
1 OAvis-stjerne: Mathias Løve Groth: Trygg og god. Spiller mange gode pasninger gjennom hele kampen.
Dermed ser sammendraget slik ut:
12 stjerner: Emil Christian Horn
11 stjerner: Aleksander Skyttern Berg
9 stjerner: Ola Telje
7 stjerner: Oliver Person og Oliver Petersen
5 stjerner: Serge Balole Gamwanya og Marcus Andre Støback
3 stjerner: Christoffer Netskar, Simen Lilleholt Klevberg, Roald Aas Ravlum, Oliver Falck Aarnes og Jonas Strømberg
2 stjerner: Nicklas Olai Karlsen Sundsvåg og Mats Langleite Sagmo.
1 stjerne: John Clair Øyaas og Ahmad Suhail Farkhari
Gjensyn med eks-spiller
Neste kamp er borte mot Stovner SK, førstkommende tirsdag. Der kan det fort bli et gjensyn med den lokale fotballeventyreren Kevin Hansvoll, som etter sitt prøvespill på Azorene, har signert for Groruddalen-klubben. Han debuterte for sin nye klubb i gårsdagens 1-4 tap mot Kjelsås 2.