Kan få nye utfordrere
Lenge har kampen stått mellom Ski og Asker. Nå åpner NFF opp for nye steder.
Det er TV2 som melder dette i dag.
Fotballandslagene trenger som kjent et hjem og Nordre Follo har lenge vært med i kampen om å lande det nye nasjonale treningsanlegget.
Ifølge TV2 har NFF tidligere vurdert 18 lokasjoner, før Ski og Asker pekte seg ut som de beste alternativene. Oppegård Avis vet at det har vært en rekke møter mellom NFF og de to kommunene, helt inntil nylig.
Kan bli flere kandidater
Nå åpner Karl-Petter Løken, generalsekretær i Norges Fotballforbund, for nye lokasjoner.
– Underveis i prosessen har vi blant annet funnet ut at vi må ha et hotell der. Det var vi usikre på til å begynne med. Derfor ønsker vi å gå opp de evalueringskriteriene ordentlig. Så får vi se hvilken lokasjon som passer best, kombinert med en finansieringsmodell som kan fly, sier Løken til TV2.
Og dermed ligger det i kortene at også flere steder kan melde seg på i kampen om å bli valgt ut som landslagenes nye treningsbase.
Lite tid
Men de har dårlig tid. Ifølge Løken må det meste være på plass innen året, for å kunne legge frem planene på fotballtinget i mars.
– Vi har tenkt å legge fram noe på tinget (februar/mars 2027). Så det betyr at vi nesten må ha det klart i løpet av året, sier Løken til TV2.