– Hvilket tre bruker dere, Nordre Follo kommune?
Sofiemyr kunstgress kan endelig spilles på, nå kan det se ut som toalettfasilitetene også er i boks.
Endelig har vi fått ny bane og nye toaletter. I 20 år har vi brukt treet til høyre ... Hvilket tre bruker dere, Nordre Follo kommune?
Det skriver Kolbotn kvinner 3 på sin Instagram-konto.
Tydelig reaksjon
Tidligere Kolbotn-legende, Solveig Guldbrandsen, er ganske tydelig på hva hun mener om saken:
– Flaut!!!!!
Oppegård Avis har sendt bildet til Nordre Follo kommune og ordfører, Cecilie Dahl-Jørgensen Pind for å høre hva deres svar på spørsmålet her, men har foreløpig ikke fått svar.
En suppe av vedtak og tiltak
Politikerne har siden nyttår tatt til orde for å få Kolbotn sitt kvinnelag i Toppserien hjem til Sofiemyr, men de politiske vedtakene sier ingenting om at dagens toalettfasiliteter skal oppgraderes med vann og avløp i nær fremtid.
I forrige kommunestyre ble følgende vedtatt:
1. Den første fasen av fremdriftsplanen igangsettes i tråd med anbefalingene i saken.
2. Det bevilges inntil 1 mill. kroner i 2024 som dekkes av disposisjonsfondet til gjennomføring av første fase. Dersom arbeidet skulle bli forsinket, kan det resterende dekkes av disposisjonsfond i 2025.
3. Kommunedirektøren bes komme tilbake med en ny sak når mulighetsstudien foreligger. Saken skal også redegjøre for hvordan neste fase i fremdriftsplanen skal gjennomføres.
Mye tar lang tid
Kort fortalt er dette vedtak som tar lang tid før du og jeg som innbyggere ser noe som helst til det. Det handler også primært om utviklingen av Sofiemyr idrettspark som et stort utviklingsprosjekt med boliger, forsvar og næring og ikke om hjemmebanefasilitetene til Kolbotn kvinnefotball.
Det er nemlig et annet politisk verbalforslag som handler om hjemmebanefasilitetene til vårt lokale Toppserie-lag. Det ble ikke behandlet i forrige kommunestyremøte og det er ikke klart om det blir behandlet i neste kommunestyremøte i juni heller.
Oppegård Avis har snakket med Kolbotn IL ved daglig leder, Jan Thomas Birkeland. Birkeland ønsker ikke å kommentere saken nå, men lover å komme tilbake med et utfyllende svar innen kort tid.