Lekte med pulverapparat i garasje
Politiet kan melde om to hendelser i gamle Oppegård det siste døgnet.
Det siste døgnet har politiet to saker i loggen fra gamle Oppegård og den mest alvorlige hendelsen var to mindreårige gutter som lekte med et pulverapparat i et garasjeanlegg på Kornmoenga på Tårnåsen.
– To mindreårige gutter skal ha lekt med et pulverapparat i et garasjeanlegg på Kornmoenga i går kveld like etter klokken 18.00. Det kan fort bli materielle skader av dette, men de unge guttene blir ikke straffet siden de er mindreårige. Det kan derimot bli en erstatningssak. Politiet har vært i kontakt med guttenes foreldre og vi satser på at de unge har lært og ikke gjør dette igjen, sier seksjonsleder for nærpoliti ved Follo politistasjon, Marius Gunnerud til Oppegård Avis.
Rusa person på Rosenholm campus
Ellers kan Gunnerud fortelle til at de i går formiddag fikk melding om en rusa person på Rosenholm Campus.
– Det var i går formiddag en person som ikke ønsket å forlate Rosenholm Campus. Personen skal ha vært rusa og rota rundt på toalettene blant annet. Vi sendte ingen patrulje og melder fikk selv kontroll på personen som ble bortvist, avslutter Gunnerud med ovenfor Oppegård Avis.