Her kan du fylle karbo-lagrene på helgens skitur
Fem steder kan du kjøpe bakst og varm drikke med ski på beina med utgangspunkt i gamle Oppegård.
Denne helgen har du hele fem alternativer dersom du vil kjøpe deg en kaffe, bolle, vaffel, solbærtoddy eller kakao med utgangspunkt i en skitur fra gamle Oppegård. Vi garanterer ikke at alle steder har alternativene, men du skjønner konseptet.
Stallerudhytta
Stallerudhytta eies og driftes av Follo Krets som ligger under Norges speiderforbund. Det er også de som sørger for at du kan kjøpe noe godt på skituren til helgen. De holder åpnet lørdag klokken 11 til 15.00.
Søndag er de stengt.
De holder åpnet hver lørdag godt ut i mars. Dersom skiføret holder stand holder de på ut mars måned.
Sterkerud
Langhus speidergruppe holder koken på Sterkerud, de holder åpent fra 10 til 15 både lørdag og søndag.
De holder på disse åpningstidene ut mars.
Kloppabua
Skiforeningen sin egen bod, Kloppabua, på Kloppa er åpen på søndag fra 11 til 14. De holder åpnet gjennom påsken med sine siste to åpningsdager for sesongen første og andrepåskedag.
Birdiekokken på Østre Greverud
Det eneste helkommersielle tilbudet i oversikten finner du på Østre Greverud hvor Birdiekokkene, i klubbhuset til Oppegård golfklubb, holder åpent lørdag og søndag 11 til 16.
Solheim på Svartskog
Om du tar turen til Svartskog ligger løypene for dine føtter fra Solheim grendehus, her er det også skikafe på søndager. Oppdaterte åpningstider for sesongen finner vi ikke på Svartskog idrettsforening sine Facebook-sider, men tradisjonelt har åpningstidene vært søndager fra 12 til 16.