SLUTT: 15. mars stenges dørene for siste gang, men jakten på en ny aktør er i gang.

Stenger butikken og forlater Kolbotn Torg

15. mars er det slutt for optikeren Krogh Optikk på Kolbotn Torg.

Publisert

Krogh Optikk har vært på senteret i en årrekke, men nå nærmer det seg slutten for optikerne. Siste åpningsdag er 15. mars.

– Vår leiekontrakt går ut denne våren og i den forbindelse har vi valgt å ikke forlenge avtalen vår på Kolbotn Torg. Vi takker våre hyggelige og lojale kunder, og ønsker de velkommen til en av våre avdelinger i Oslo, skriver markedssjef Victoria Byhring Eregdy i en e-post til Oppegård Avis.

TAKKER AV: Janne Jodnes, driftsjef i Krogh Optikk og butikksjef Pernille Øie (t.h.) er inne i sine siste dager med butikkdrift på Kolbotn.

Jakten er i gang

Nyheten bekreftes av senterleder Marianne Thorsen-Larsen på Kolbotn Torg.

– Krogh Optikk flytter ut i slutten av mars når leiekontrakten deres løper ut og de har sin siste åpningsdag hos oss lørdag 15.mars, forteller senterlederen.

Hun vil ikke røpe hvilken erstatter som skal fylle de nåværende optikerlokalene, men jobben med å skaffe en erstatter er i gang.

– Vi er i dialog med potensielle nye leietakere til dette lokalet og kommer tilbake med mer informasjon når en avtale er signert.

Flere muligheter

Det er derimot ikke slik at Kolbotn Torg eller Kolbotn forøvrig står uten et optiketilbud etter Krogh-exiten. Noen få meter lenger bort i samme gang på Kolbotn Torg, finner du Synsam og rett over gaten for senteret, i Edvard Griegs vei, finner du Kolbotn Ur og Optikk.

STENGER: 15. mars blir det ikke lenger mulig å teste synet eller kjøpet briller her.
Powered by Labrador CMS