TØNNES STEENERSEN TIL FYLKESTINGET:
– Det hadde jeg egentlig glemt
På grunn av et arbeidsuhell ligger nå FRP sin Tønnes Steenersen an til å komme inn på fylkestinget. Det hadde han glemt.
Tønnes Steenersen var aldri på nominasjonsmøtet til fylkestinget for FRP. Nå ligger han an til å komme inn på fylkestinget.
– Jeg hadde egentlig glemt at jeg sto på liste der, sier en litt forfjamset Steenersen til Oppegård Avis.
Var et arbeidsuhell
FRP ligger an til å gjøre et godt valg i Nordre Follo. I skrivende stund har de 10,3 % oppslutning som er opp 2 prosentpoeng fra forrige valg. Med det ligger FRP an til å få inn 5 mandater i kommunestyret. I dag har de 4. Nå viser det seg også at Steenersen ligger an til å komme inn på fylkestinget.
– Det var jo egentlig et arbeidsuhell det der, sier Steenersen til Oppegård Avis på valgvaken i Kolben.
– Vi skulle jo egentlig satse på Nicklas Olsen Hoff her, men så skjedde det visst noe, sier Steenersen.
Lang erfaring fra fylkestinget
Steenersen har 16 års erfaring fra fylkestinget tidligere så han tar det ikke så ille opp.
– Jeg blir nok ikke ordfører så jeg skal nok klare å kombinere vervet i fylkestinget. Det kommer litt an på hvilket ansvar jeg får i kommunen, men det skal jeg nok ordne, sier han til Oppegård Avis.
FRP ligger an til å få inn 6 kandidater på fylkestinget. Steenersen er FRP sin 5. kandidat til fylkestingsvalget.