STØY OG SLÅSSING: Politiet rykket ut til slagsmål natt til søndag.

Stort slagsmål i helgen: – Snakk om 16-17 åringer

Helgen i Oppegård var preget av et slagsmål på Sofiemyr natt til søndag. 

Publisert

Natt til søndag ble det meldt om slagsmål på Sofiemyr med 15–20 personer involvert. Det melder politiførstebetjent og avsnittsleder på patrulje, Anders Bjørnseth, til Oppegård Avis.

– Vi fikk melding om et slagsmål med 15–20 personer involvert. Vi hadde ingen patruljer i nærheten, men det virker som det døde ut av seg selv og at de involverte hadde spredd seg. 

– Da vi kom til stedet fikk vi tak i noen av dem, men de ville ikke si noe særlig. Det virker ikke som noen har blitt skadet under slagsmålet, men det er gjort skadeverk på et gjerde, sier Bjørnseth. 

Da vi spør om alderen på de involverte forteller avsnittslederen at personene er under 18 år. 

– Det er snakk om 16–17 åringer, sier han. 

Støy over hele fjøla

Bjørnseth har ellers lite å melde om fra helgens hendelser, men meddeler at det har vært en rekke meldinger om støy jevnt over hele gamle Oppegård uten at noen utpekte seg i vesentlig grad. 

Powered by Labrador CMS