Tabelltopp etter borteseier
Kolbotn knuste bunnlaget Klepp og leder for første gang i år 1. divisjon for kvinner.
Klepp - Kolbotn 1-5 (1-1)
Kolbotn er for første gang på toppen av tabellen i 1. divisjon, etter å ha knust bunnlaget Klepp 1-5 på bortebane i dag.
Og nei, ikke et eneste av målene ble denne gangen signert den Barcelona-aktuelle spissen Martine Fenger. Involvert var hun derimot i høyeste grad, med assist på de tre første KIL-scoringene.
Dagens scoringer ble i stedet signert Johanne Fridlund (2), Marie Moen Preus (2) og Mille Helland Flø.
Kolbotn fikk en pangstart i begge omganger. I førsteomgang scoret Fridlund etter bare 5 minutter. Klepp utlignet imidlertid bare minutter senere, da en corner gikk direkte i mål. Det resultatet stod seg til pause, selv om Kolbotn var klart bedre.
Sterk seier etter tøff uke
I andreomgang var Johanne Fridlund på alerten igjen. Martine Fenger snappet opp et sløvt Klepp-spill i eget forsvar. Ballen havnet i beina til Fridlund som enkelt satte inn 1-2. Da skulle man kanskje tro at Kolbotn ville kjøre over Klepp, men det ble ikke tellende i målprotokollen før det 83. minutt. Da ble Marie Moen Preus spilt alene med keeper av Martine Fenger, og Preus gjorde ingen feil. 1-3.
Da raknet det for hjemmelaget og Mille Helland Flø satte inn 1-4 etter 89. minutt og Marie Moen Preus ble tomålsscoret etter 92. minutter. Mer rakk ikke KIL-jentene før dommeren blåste, men 1-5 lar seg definitivt høre, etter det som kanskje må kunne kalles en turbulent uke for klubben.
Etter 10 spilte kamper har Kolbotn nå scoret 22 mål og sluppet inn bare 6 mål. Det er sterke tall som ingen av de andre topplagene klarer å matche. Høsten kan bli meget spennende for alle som liker Kolbotn.
Inviterer til fest
Seieren var også meget viktig før neste søndags storoppgjør mot AaFK Fortuna. Ålesund-laget ligger på tredjeplass på tabellen og kjemper en innbitt kamp om å rykke opp til Toppserien, sammen med Kolbotn og TIL 2020.
Da passer det perfekt at det søndag 18. juni klokken 15.00 diskes opp til en real publikumskamp på Greverud, hvor målet er å sette publikumsrekord på den midlertidige hjemmebanen Østre Greverud.
Klubben har lagt seg litt ekstra i selen for å friste publikum, og i tillegg til et vaskeekte toppoppgjør, blir det straffekonk for utvalgte publikummere, billett-lotteri for alle som kjøper billett, FanZone hvor man kan møte spillere, og flere andre morsomme ting som blir klare i løpet av uken.
Vi oppfordrer som alltid folk å ta turen!