17.MAI-BLOMSTER: Det er ikke for sent å kjøpe inn blomster til 17.maifeiringen.

Regnet kom, kundene forsvant

16. mai er tradisjonelt en av de dagene i året selgerne på Plantasjen setter salgsrekorder og fyller kassa med mye penger. Da Oppegård Avis skulle sikre seg bilder av det komplette kaos, var kundene borte.

Publisert

– Ja, den mest hektiske perioden er nå og frem til pinse, forteller butikksjef, Katja Zunterer, som står midt oppi utpakking av varer, da Oppegård Avis kommer for å ta temperaturen på kundestrømmen.

Kundene regnet bort

Selv om Oppegård Avis har meldt drømmevær 17. mai strømmet ikke kundene til Plantasjen i Kongeveien 49 i dag, tirsdag.

– Ja, nå kom jo regnet, så da forsvant kundene. Salget er ekstremt væravhengig, men vi forventer mye pågang i dag og fra Kristi himmelfartsdag, forteller butikksjefen.

– Har dere åpent på Kristi himmelfartsdag?

– Ja, det har vi, konstaterer Zunterer

Skal vi tro værgudene og forbrukermønsteret til hageeierne blir det hektisk fra og med nå og hele veien frem til pinse for nå melder yr.no null nedbør frem til torsdag.

BUTIKKSJEF: Katja er butikksjef på Plantasjen på Sofiemyr.

Hektisk på polet

En annen butikk i Oppegård som selger mye «dagen før dagen» er Vinmonopolet. Ingen av butikkens ansatte ønsket å uttale seg til Oppegård Avis, så vi får la bildene si mer enn tusen ord. Skal vi tro denne høyst uformelle undersøkelsen er mer bobler enn blomster å finne i de 16 tusen hjem i vårt distrikt i morgen.

REDUSERT UTVALG: Det går mot stengetid på Vinmonopolet. Utvalget blir ikke noe større før dørene lukkes 18.00 i dag.
Powered by Labrador CMS