TALENTJEGERE: Leder i Arbeiderpartiets nominasjonskomité Kjell Arne Ekeberg og nestleder/sekretær Eva Rogneflåten er på jakt etter fremtidens Arbeiderparti-politikere.

Jakter politiske talenter med sans for lagspill

Nå kan du sikre deg en plass på Arbeiderpartiets liste til neste kommunestyrevalg. 

Publisert

Nå er nominasjonskomiteen i Arbeiderpartiet i gang med nominasjonsarbeidet for å finne gode representanter til kommunestyret for neste kommunestyreperiode. Har du en politiker i deg? Da vil Arbeiderpartiet snakke med deg. 

– Nordre Follo Arbeiderparti ønsker igjen å vise fram et lag som speiler folk i hele kommunen i livssituasjon, bakgrunn og erfaring. Vi gikk til valg sist med kandidater fra hele kommunen vår. Det mangfoldet skal vi bygge videre på, sier Kjell Arne Ekeberg, leder for nominasjonskomiteen til Arbeiderpartiet i Nordre Follo til Oppegård Avis.

Fra VGS-elever til pensjonerte fagfolk

Ved forrige valg stilte Arbeiderpartiet med elever i videregående, pensjonerte fagfolk, gründere, private og offentlig ansatte og tillitsvalgte fra fagforeninger. Enkelte debuterte i politikken den gang, mens andre har vært aktive lenge. 

– Dette er styrken vår. Vi vet hvor skoen trykker i ulike deler av samfunnet, og vi står sammen om å løfte fram politikk som gjør hverdagen tryggere og mer rettferdig for folk flest. Jeg heier på laget og gleder meg til å snakke med både nye folk som vil engasjere seg og gamle politiske travere, sier Ekeberg.

NOMINASJONSKOMITEEN: Fra venstre Merete Bellingmo, Dag Johnsrud, leder Kjell Arne Ekeberg og nestleder/sekretær Eva Rogneflåten. Ikke fysisk til stede: Tuva Moflag, Theo Mølster (AUF), Per Ole Melgård og Leif Iversen.

Mener politiske talenter bør få en plass i neste års kommunestyre

Nominasjons-lederen mener gode politiske talenter bør få en plass i kommunestyret for å løse utfordringene vi står overfor i 2027-2031 og oppfordrer med det til å melde seg inn og gi lyd fra seg. 

– Vi ønsker nye folk i kommunen vår velkommen til partiet. Vi oppfordrer alle til å melde seg inn og ta kontakt for å være med å forme framtida vår sammen i Nordre Follo. Det er enkelt å melde seg inn ved å sende en SMS med kodeord «Ap» til 2077, avslutter Ekeberg.

Powered by Labrador CMS