FÅR SPORTSBUTIKK: I løpet av kommende uke flytter Follo Sport i lokaler her og skal drive butikk.

Sportsbutikk flytter inn her

Follo Sport skal tilbake til større og mer åpne butikklokaler i Kongeveien.

Publisert Sist oppdatert

Den lokale sportsaktøren Follo Sport har de siste årene hatt tilhold på baksiden av Sofiemyrveien 6, ved siden av Kolbotn dyreklinikk. Nå skal de bruke høstferien på å flytte.

– Vi skal flytte til Kongeveien 47 ved Atlet fysio, opplyser Bettina Eeg.

Hun er med og styrer Follo Sport-skuta etter at pappa Erik dro til sydligere strøk. Hun kan opplyse at det blir litt endringer.

– Selve butikken blir en del større enn dagens lokaler og innredet mer som en butikk. Litt slik som folk kjente butikken da den lå i Kongeveien 49.

HER LÅ DET FØR: I bygget til høyre, i Kongeveien 49, lå Follo Sport tidligere.
MR. FOLLO SPORT: Erik Eeg jobbet døgnet rundt med Follo Sport i en årrekke. Nå har han tatt en pause og overlatt roret til yngre krefter.

Åpner opp

Butikken har hovedsakelig hatt fokuset rettet mot lokale idrettsklubber og tatt inn relevante varer som medlemmene har bruk for. Det skal de fortsette med.

– Vi skal hovedsakelig har fokus på klubbutstyr, og det skal vi fortsatt ha, men vi skal åpne litt mer for folk, og gjøre lokalene mer som et utsalg og ikke et lager, sier Eeg.

Flyttingen starter denne uken og pågår gjennom helgen og uti neste uke.

– Vi prøver å få åpnet til mandag 9. oktober, men vi ser an litt utover. Vi skal holde dere oppdatert på våre Facebooksider, sier Eeg.

FLYTTER HIT: Her blir det sportsbutikk og muligheter for å kjøpe Kolbotn- og Oppegård-tøy fremover.
Powered by Labrador CMS