Sjekket 187 bilister etter Norges jubelnatt
Ingen nåde fra politiet etter norsk VM-jubel i USA.
Politiet stod parat i morgentimene onsdag for å fange opp lokale bilister som var litt for tidlig ute i trafikken etter nattens fotballfestivitas.
Det var rundkjøringen som avgrenser Oppegård syd fra Langhus på Fylkesvei 152 som var valgt som kontrollpunkt, og ifølge oppdragsleder Jimmy Pettersen i Politi Øst ble hele 187 bilister kontrollert.
Ingen utslag
Resultatet var noe i nærheten av sjokkerende bra.
– UP har kontrollert 187 bilister, uten at det var noen utslag. Det er rett og slett svært bra, konstaterer oppdragslederen til Oppegård Avis
– Det er jo fristende å spørre om dette var en helt tilfeldig kontroll, eller om var det planlagt i forbindelse med nattens VM-kamp mellom Norge og Irak?
– Det har nok en sammenheng ja, men det er svært gledelig at vi ikke fikk noen treff, avslutter Pettersen.