BILTYVERI: En Toyota Auris ble stjålet på Oppegård, og deretter involvert i en hit'n'run i Halden.

Bil stjålet i Oppegård – eier påkjørt i Halden

En bil stjålet i Oppegård er knyttet til en dramatisk hendelse i Halden. Da eieren tilfeldigvis oppdaget bilen sin på en bensinstasjon, ble han påkjørt.

Publisert Sist oppdatert

I et innlegg i Facebook-gruppen «Hva skjer i Nordre Follo» etterlyste en bileier bilen sin etter at den skal ha blitt stjålet i Oppegård.

Søndag kveld fant han den selv igjen i Halden. Ifølge Halden Arbeiderblad, som omtalte saken først, oppsto det en dramatisk situasjon.

– Bileier gjorde tilfeldigvis observasjon av den stjålne bilen da han var innom for å fylle drivstoff ved Halden motell, fortalte operasjonsleder Atle Vesttorp til HA.no

– Kjørte på meg og dro

Da han oppdaget bilen, valgte eieren å ta kontakt med personene som satt i den.

– I går skulle jeg dra til Sverige for å kjøpe mat, og omtrent en kilometer før grensen møtte jeg bilen på en bensinstasjon. Det var fem unge gutter i bilen. Jeg gikk bort for å snakke med dem og åpnet døren på sjåførsiden, forteller bileieren til Oppegård Avis.

Men tyvene ville ikke gi slipp på bilen, og situasjonen eskalerte dramatisk.

– Jeg sa at dette er bilen min, og at han måtte gå ut. Da kjørte han på meg ved bensinstasjonen, og de dro, forteller den uheldige bileieren.

Politiet bekrefter situasjonen overfor HA.no.

– I forbindelse med konfrontasjonen kjørte gjerningspersonene på bileier, sa operasjonsleder Vesttorp, som også opplyser om at mannen ble fraktet til sykehus på Kalnes.

Ber om tips

Politiet leter nå etter bilen, en grå Toyota Auris med registreringsnummer 01491ZH. Den ble sist sett kjørende i Halden.

Det jobbes også med å avhøre vitner og sikre video fra området, og politiet ber publikum ta kontakt dersom noen har opplysninger.

Powered by Labrador CMS