Stort tre falt over veien
Rosenholmveien ble stengt i begge retninger da et tre ble blåst over ende mandag formiddag.
Ingen biler eller personer skal ha blitt skadet da et stort tre deiset i bakken mellom Shell Mastemyr og Kolbotn Kapell, mandag formiddag.
Oppegård Avis fikk tips om hendelsen fra en forbipasserende og var raskt på stedet. Da var brannvesenet allerede i gang med å kutte opp det store treet i mindre biter og få det tilbake i grøfta.
– Det ser ut til at det har blåst over ende ja. Det så litt råttent ut i bunnen der, så det var nok falleferdig av naturlige årsaker.
Merket vinden
Litt «hjelp» har det nok likevel fått.
– Vi satt på stasjonen og registrerte at det blåste godt i kastene. Det var noen gode vindkuler som kom i det tidsrommet. Opprydningsarbeidet har gått fint og så vidt vi vet har det ikke gjort noen materielle skader, sier Tore Sestøl, utrykningsleder i Follo brannvesen til Oppegård Avis.