16-åring stoppet på E6: – Også mistanke om kjøring i påvirket tilstand
En 16-åring ble stoppet av politiet ved Taraldrud. Det var ikke bare alderen som førte til at ungdommen ikke fikk kjøre videre.
– Her er det også mistanke om kjøring i påvirket tilstand, sier Silje Stokken Uppheim, seksjonsleder for etterforskning ved Follo politistasjon om en 16 år gammel gutt fra Fredrikstad som ble stoppet av politiet på E6 ved Taraldrud søndag formiddag.
Personen skal ifølge Uppheim ha blitt stoppet i forbindelse med hastighet.
– Han skal ha blitt fanget opp av politiet i forbindelse med hastighet og blitt stoppet som en følge av det. Da det viser seg at gutten er under 18 har han naturlig nok ikke førerkort for bil heller, sier Uppheim til Oppegård Avis.
Slåssing i Valhallaveien
Lørdag kveld barket en gjeng ungdommer sammen i Valhallaveien.
– Klokken 23.30 på lørdag gikk en gjeng ungdommer løs på hverandre. Det skal ha sett ut som slåsskampen roet seg ned ganske raskt. Da politiet kom var det i hvert fall rolig. Det var ingen tegn til skader og politiet oppfordret ungdommene til å oppsøke lege selv om det skulle være noe.
– Hvilken alder er dette snakk om?, spør Oppegård Avis.
– Vi fikk alder på en av de vi snakket med. Den personen var under 18 år, men som sagt så skal situasjonen ha roet seg ned ganske raskt, forteller Uppheim til Oppegård Avis.