SANDBUKTA: Her skal en fisker ha blitt «gåser» etter å ha fått en gås på kroken i helgen som var. Det syntes ikke gåsa noe om.

Fikk sint gås på kroken: – Jeg kan jo forstå at den var sinna

Lokalt dyreliv har vært toneangivende for siste dagers politiarbeid, men lista over hendelser de siste tre dager er mye lenger enn som så. 

Publisert

Utenfor Plantasjen på Sofiemyr skal det ha blitt dårlig stemning da en bil rygget på en annen og stakk av på lørdag forteller Silje Stokken Uppheim, seksjonsleder for etterforskning ved Follo politistasjon. 

– En bil skal ha rygget på en annen bil utenfor Plantasjen på Sofiemyr. Av politiloggen framkommer det at bilen som rygget skal ha stukket av. Det ble uansett ikke en politisak og dette løses nok med skademelding, forteller Uppheim innledningsvis. 

KONGEVEIEN 49: Parkeringen her har blitt mye bedre, men på travle dager blir det fort trangt her.

Sinna gås på krok

Senere på dagen ble det meldt om en litt uvanlig fangst på Svartskog. 

– Det var en fisker som fikk en gås på kroken ved Sandbukta, ikke langt fra Ingierstrand. 

Politiet har ikke all verdens informasjon om hendelsen, men at politiet har det i loggen tyder på at det ikke gikk helt smertefritt for seg. 

– Gåsen skal ha vært sinna og viltnemnda skal ha vært involvert. Akkurat hvordan situasjonen endte er uklart i loggen, men jeg kan jo forstå at den var sinna, sier Uppheim til Oppegård Avis. 

FUGL OG FISK: Fiskesnøre og fugl er dårlig kombinasjon. Dette arkivbildet fikk vi i 2018 i forbindelse med at viltnemda hadde måtte avlive en gås som hadde viklet seg fast i et fiskesnøre.

Brann i Ares vei

På Tårnåsen tok det fyr lørdag. Hvorfor vites ikke, men brannvesenet fikk raskt kontroll. 

– Det oppsto en gressbrann i Ares vei på Tårnåsen lørdag. Brannvesenet fikk raskt kontroll på brannen som var på et område på ca. 20 kvadratmeter. Hvordan brannen oppsto er usikkert, men vi vet jo at for eksempel glasskår kan ta fyr når det er varmt, forteller Uppheim til Oppegård Avis. 

Søndag gikk to syklister i bakken etter at en bil skal ha "kjørt dem ned" på Gamle Mossevei. Hvorvidt bilen faktisk traff syklistene er usikkert, men syklistene endte i bakken.

– Det står i loggen at syklistene opplever hendelsen som at de ble "kjørt ned". Det er samtidig uklart om syklistene faktisk ble truffet av bilen, eller om den sorte bilen kjørte på en måte som gjorde at syklistene falt. 

– Det ble ingen alvorlige skader annet enn skrubbsår og noen skader på sykkelen uten at jeg kan si noe mer om omfanget, forteller Uppheim til Oppegård Avis. 

BRANN: Bildet er tatt i forbindelse med brannen i Skiveien i mandag, men brannen i Ares vei på lørdag var kun et steinkast unna.

Tømte pulverapparat og elg ble avlivet

Mandag 17.30 fikk politiet melding en hendelse i parkeringsanlegget i forbindelse med Kolben kulturhus.

– Det var noen ungdommer som skal ha tømt to pulverapparat i parkeringshuset ved Kolben kulturhus. Ungdommene skal ha løpt raskt fra stedet og vi fikk ikke tak i dem. Det er ikke meldt om skadeverk på noen biler eller den type ting, forteller Uppheim til Oppegård Avis. 

Mandag kveld forvillet en elg seg ut i midtrabatten på E6 ved Taraldrud. Etter to timer så Viltnemda seg nødt til å avlive dyret. 

– En elg forvillet seg ut i midtrabatten på E6 ved Taralrud mandag kveld. Vi fikk melding om hendelsen klokka 21.16 og klokken 23.15 ble den avlivet av Viltnemda. Politiet og viltnemnda forsøkte nok å få den ut, men det kan se ut som det ble vanskelig. Med de hastighetene som det kjøres i på E6 er det store fare med elg i veien, avslutter Uppheim med. 

Powered by Labrador CMS