Old boys-gutta ble kretsmestere
Det er visst aldri for sent å bli kretsmester og for spillerne på Oppegård M48 gikk endelig drømmen i oppfyllelse.
– Har dere noen form for markering av kretsmestre? Oppegård M48 ble nylig kretsmestere i 1. divisjon. Noen mener dette trolig er landets beste M48-serie, gløder en av de ferske mesterne, Jørund Hjetland.
Om det er andre M48-serier i landet er OAvis.no usikker på, men seier er seier.
Vi spør Hjetland om det er noen som har pekt seg ut som med stjernespiller-potensial i årets sesong.
– Fristende å si meg, men mange gode her. Jeg tror det beste er å nevne navnet til alle jeg, sier han med sedvanlig «Hjetland-glimt i øyet».
«Lofotens Jan Mølby»
Ser man på tabellen er det åpenbart at laget har kvalitet i alle ledd. 11 seire, én uavgjort og bare to tap lar seg høre. Det samme gjelder målforskjellen 67-38. En brorpart av målene er scoret av to målkåte herremenn.
– Lagets mestscorende er nok Frank Finstad. Han har skåret mye mål i alle år på et ok nivå, men høstens slager er Stig Olufsen. Han snittet vel på to mål i hver kamp, og var en meget delaktig brikke i at laget gikk ubeseiret gjennom høstsesongen, sier Hjetland om spilleren som av mange gjerne beskrives som «Lofotens Jan Mølby».
Knapp seier
Bak har blant andre det tidligere stortalentet fra Frei IL og Kristiansund FK, Ole Sæter Løvik (48), sørget for balanse, ro og friske meldinger. I sum var det nok til å snyte Oppsal for ligagullet og kretsmester-tittelen med fattige to poeng.
Hjetland er fornøyd, men kjenner det på kroppen at alderen tynger.
– Det er mye gode ballspillere på laget og ok nivå i serien. Vi møter vel en gammel eliteseriespiller omtrent på hvert eneste lag vi møter. Men vi begynner å bli gamle gubber, og det synes, humrer Hjetland som heller ikke er kjent for å være redd for å fyre av en salve i verken øst eller vest.