OPPEGÅRD: Vi har sjekket hvor i det er begått flest innbrudd siden 2020.

Her begås det flest innbrudd i Oppegård

Vi har gjennomgått samtlige grove tyverier i Oppegård siden 2020.

Publisert

Ifølge Øst politidistrikt har det siden 2020 blitt anmeldt 66 grove innbrudd i Oppegård. To av dem i fritidsbolig. Så langt i år har Øst politidistrikt loggført 12 andmeldelser for grovt tyveri i hele Oppegård. 

Vi spurte politiet om en oversikt over alle anmeldte innbrudd i Oppegård siden 2020. Politiadvokat Silvana Sandnes forteller at politiet ikke har en egen kategori for innbrudd, men at «Grovt tyveri fra bolig eller fritidsbolig» i de aller fleste tilfeller er det vi snakker om når vi snakker om innbrudd. 

– Vi har ikke data på innbrudd i snever forstand, men dette vil i de fleste tilfeller kategoriseres som grove tyverier, sier Sandnes til Oppegård Avis. 

Flest på Oppegård 

Tallene i oversikten over viser at det ble anmeldt flest grove tyverier fra boliger på postnummer 1415 Oppegård i perioden, og at det har vært en økning i antall innbrudd fra 2020 til i dag. I 2024 ble det anmeldt 16 grove tyverier, dette er det høyeste antallet i perioden. Totaltallet for Oppegård er 25.

Deretter følger Kolbotn (15), Sofiemyr (12), Tårnåsen (9) og Svartskog (2), mens Trollåsen er det poststedet med færrest antall grove tyverier siden 2020.

Så langt i år har det blitt anmeldt 12 grove tyverier fra bolig eller fritidsbolig. Altså to innbrudd i måneden. Regnet om til måneder betyr dette at det er det at 2026 er det året med flest innbrudd de siste seks årene. 


Powered by Labrador CMS