Massivt regnskyll mandag, mer, men det er trolig mer i vente
Statsmeterolgen i Tromsø kunne høre tordenen over telefon da det slo ned på Sofiemyr klokka 13.35, samtidig som Oppegård Avis har henne på tråden.
Nå regner det i Oppegård! Vakthavende meteorolog på Meterologisk Institutt i Tromsø, Karen Jarstø Ervik, kunne høre torden over telefon da vi tok kontakt i 13.30-tiden.
Ervik kan meddele befolkningen i gamle Oppegård om at det kraftige regnværet som var ventet trolig blir varende ut kvelden og returnere i løpet av morgendagen. Hun legger ikke skjul på at det er stas at det endelig er litt ordentlig vær å snakke om igjen.
– Dette skal nok vare en stund skal du se, forteller hun til Oppegård Avis.
– Bygene kommer inn fra øst og inn Oslofjorden. Nordre Follo-området kan ligge noe utenfor det området om blir hardest rammet.
Gladnyhet til nattevandrerne
Skal du ferdes ute i natt kan du være heldig. Ervik forteller at bygeaktiviteten tar en pause i natt, men i morgen er på "på'n igjen".
– Det ser ut som bygene fortsetter utover ettermiddagen og kvelden før det blir det stille i natt, men i morgen blir det ny runde med nedbør. Det kan se ut som det blir enda kraftigere enn i dag, sier statsmeteorologen.
– Oi! Det hørte jeg!
Snakker om torden så lyner det. Ervik skulle akkurat til å fortelle om tordenværet før det slo ned rett utenfor redaksjonslokalene til Oppegård Avis.
– Oi! Det hørte jeg! Det er mye lyn i området rundt Nordre Follo nå, men jeg klarte ikke å se akkurat det lynnedslaget på radaren akkurat nå, men det blir nok ikke dagens siste lynnedslag, sier hun til Oppegård Avis.
Vi oppdaterer saken.