OMFATTENDE: Slik så det ut i Sofiemyrhallen torsdag 23 mars. Brukerne i hallen kan forvente pågående arbeid frem til sommerferien.

Slik går rehabiliteringen av Sofiemyrhallen

For den vante bruker av Sofiemyrhallen, er det lett å se at det jobbes med rehabilitering i disse dager. Oppegård Avis har undersøkt hva som er gjort og hva som skal gjøres.

Publisert

Are Skorgen i Nordre Follo kommune forteller at det har vært mye arbeid i Sofiemyrhallen den siste tiden. Mye er gjort og mye skal gjøres.

Dette ble gjennomført i løpet av 201/22

  • Taket på hele hallen er renovert, og tidligere lekkasjer er en saga blott.
  • Lys i idrettshall er byttet ut fra lyskilder, som er utdatert, og som var energikrevende til nye lys i LED, som styres av bruken i hallen.
  • Det er installert nytt ventilasjonsanlegg i idrettshall, som også er intelligent i forhold til bruk av energi, samt at luftkvalitet er blitt betydelig bedre.
  • Trimrom er pusset opp. Også her er ventilasjon av rommene blitt ivaretatt. Vegger har fått en ansiktsoppløftning, og her er det nå trivelig å være.
  • Ventilasjon i svømmehall er byttet, og også her er det snakk om mye penger spart i energiforbruk.
  • Fasade i svømmehall er byttet, da denne var moden for oppgradering. Nye vinduer er montert.
  • Noen garderober er pusset opp.
NYTT VENTILASJONSANLEGG: Her jobbes det med nytt ventilasjonsanlegg. Toalettene her vil også få et oppuss.

Dette pågår nå:

  • Bytte av ventilasjonsanlegg i foaje og kontordel. Dette for å få et godt inneklima, samt energisparing.
  • Samtidig som vi bytter ventilasjonsanlegg vil omkringliggende bygningsdeler bli pusset opp. For eksempel WC-er.
  • Sperrebånd, som er i tribuneanlegg, er der for å hindre at nedfall fra arbeider med seksjoneringsvegg mellom foaje og idrettshall skal falle ned på folk, som oppholder seg på tribuner. Denne jobben er for å ivareta brannkrav i bygget.
  • Det gjøres også en formidabel jobb med å rydde opp i gamle kabelføringer, slik at vi får god oversikt over kablingsnettet.
  • Vi ser også på om det er ytterligere behov for oppgradering av andre garderober/dusjanlegg i bygget.
  • Foaje skal også få en lite ansiktsløft.
  • Vegg mellom svømmehall og foaje byttes, og det legges også til rette for behov som idretten har lagt frem i området rundt kantine/kjøkkenområdet. (etablering av kontorer og møterom.)
  • Vinduer i fasade mot vest skal byttes. Dette også på grunn av energitiltak, og samtidig for å ivareta brannkonseptet i hallen; rømning.
NEDFALL: Tro det eller ei, sperrebåndene er der av en grunn. Arbeid i seksjoneringsvegg mellom foaje og idrettshall utbedres i henhold til brannkrav.

– Alle arbeidene overfor vil være pågående frem mot ferie og skolestart. Gulvet i idrettshallen skal byttes, og alt idrettsutstyr skal oppgraderes. Dette er arbeider som starter i juni, og går over ferien til skolestart. Det er også noen andre jobber som skal gjøres, men dette er ikke planlagt i detalj ennå, og en kan regne med at det vil foregå noe arbeid i hallen hele 2023 forteller Skorgen, prosjektleder Byggutvikling i Nordre Follo kommune.

Powered by Labrador CMS