STÅTT PÅ: Yonis Moalim, Sigurd Revhaug og Karl Håkon Østby har stekt masse vafler til alle på Solbråtan bo- og ressurssenter.

Første sommerjobb for guttene: – En fin mulighet

Denne sommeren fikk tre 17-åringer en spennende jobb på Solbråtan bo- og ressurssenter.

Publisert

Sigurd Revhaug fra Oppegård, Yonis Moalim fra Ski og Karl Håkon Østby fra Langhus har tilbrakt sin første uke i sommerjobb på Solbråtan bo- og ressurssenter. Her skal de jobbe i to uker. 

– Det har vært veldig hyggelig. Både personalet og beboerne har vært hyggelige å være med. Vi har gjort mye forskjellig, sier guttene.

Fra cowboy til Hawaii

Et av høydepunktene har vært å arrangere vaffellunsj for beboerne, med et nytt tema hver uke.

– I dag hadde vi cowboy-tema, mest fordi det var det første vi kom på, forteller de.

Neste uke venter en ny vaffellunsj, og da blir det tropisk stil.

– Vi tenkte Hawaii neste uke. Det er jo veldig sommerlig.

Men de unge sommervikarene har ikke bare stått for hygge og vafler.

– Vi har også hjulpet til med vedlikehold. Tidligere i uka var vi med på å male, forteller de.

Første møte med arbeidslivet

For alle tre er dette deres aller første sommerjobb. De innrømmer at de ikke helt visste hva de gikk til da de søkte, men er glade for at de fikk sjansen.

– Det har vært en spennende opplevelse som har gitt mange inntrykk. Vi har lært mye, og det er fint å ha noe å gjøre i ferien. Dette har vært en fin mulighet til å få tidlig arbeidserfaring.

FORNØYDE: Lene Lothe og Inger Eline Tønsberg er imponert over guttene.

– Meningsfull hverdag

Ifølge fagkonsulent Inger Eline Tønsberg og Lene Lothe i Nordre Follo kommune har guttene gjort en strålende innsats.

– De har vært kjempeflinke og virkelig stått på. Det er gøy at de trives og har fått et innblikk i tjenesten. De har en meningsfull hverdag her. Det å jobbe på et sted som dette gir dem muligheten til å møte mange mennesker.

Powered by Labrador CMS