Ødegårdens store sønn er klar for landslaget
KFUM-spilleren fra Ødegården er klar for landslagsfotball, men ikke for Norge.
Mo Lion Njie fra Sofiemyr og Ødegården er klar for å representere det gambiske landslaget i fotball. Nå skal stopperen som til daglig spiller på eliteserielaget, KFUM, ta Gambia til Afrikamesterskapet.
Det er KFUM selv som annonserer nyheten på sine nettsider.
– Dette betyr veldig mye
– Dette betyr veldig mye. Jeg har et veldig tett forhold til røttene mine i Gambia. Jeg har masse familie der og prøver blant annet å reise ned hvert 2. år, sier 22-åringen til sin egen klubb.
Landslagsoppdraget handler i denne omgang om å stoppe angrep fra Komorene og Tunisia i kvalifiseringen til Afrikamesterskapet hvor de er i gruppe med de to nevnte landene i tillegg til Madagaskar.
Tradisjonelt har ikke Gambia gjort det helt store, verken i Afrikamesterskapet eller VM-sammenheng, men i 2022 kjempet landet som ligger på mellom Senegal og Guinea-Bissau på den afrikanske vestkysten seg til kvartfinale i Afrikamesterskapet.
Nå håper forsvarskjempen å ta Gambia til Afrikamesterskapet.
– Målet blir i første omgang å komme seg til Afrikamesterskapet i 2025 i Marokko, så får man prøve sitt beste i en VM-kvalik. Her har ikke starten vært så bra, men det er fortsatt muligheter, sier spilleren som nærmer seg 70 spilte kamper for KFUM.