Tilbakeblikket: Oktoberfest for lokale meglere
Vi skrur klokken 10 år tilbake. Her er ukens tilbakeblikk.
«Tilbakeblikket» er en relativt nystartet spalte på OAvis.no, som tar for seg litt av det som stod i papirutgaven for ganske nøyaktig ti år siden.
De siste gangene har vi lagt merke til at datiden redaksjon syslet med mye av det samme for ti år siden, som vi gjør nå, og det er da enkelte likehetstrekk denne uken også.
Én ting er imidlertid ganske så ulikt, og det er situasjonen i eiendomsmarkedet. For mens Kjell Ove Loeshagen og de andre meglerne kunne konstatere at oktober 2014 var en fest, spør det om han kommer til samme konklusjon i 2024.
Dette sa Loeshagen til Oppegård Avis:
– Leiligheter og hus går som varmt hvetebrød i Oppegard, og kvadratmeterprisen pả drøyt 50.000 fortsetter å stige. Vi hadde vår beste måned noensinne i oktober. Totalt solgte vi 31 eiendommer for til sammen 132 millioner kroner, sier eiendomsmegler Kjell Ove Loeshagen i Eiendomsmegler1 på Kolbotn.
Hoppfest i Truslern
Også i 2014 så redaksjonen i Oppegård Avis tilbake, og i denne utgaven av avisen så de tilbake til da hoppbakken Truslern hadde sin stohetstid. Hvor lange svevene egentlig var er det sikkert ingen som husker lenger, men at de blir lenger og lenger for hvert år som går, er bra sikkert.
Ukjent parfyme, nei takk
En annen dame som fortsatt er å se i «bybildet» på Kolbotn, er selveste Kolbotn Klær-dronningen Barbro Muri, som stilte opp i 5 på gata, hvor spørsmålet handlet om julegaveønsker. Rettere sagt; hva håper du at du IKKE får til jul i år.
Her er dommen fra Muri.
Tålmodig tennis-sjef
Vi tar med en siste lille perle, som er brennaktuell den dag i dag. På siste side i avisen som kom ut 28. november 2014, intervjues nemlig tennisentusiast Leif Wedøe.
Når vi vet hva som har skjedd bortpå Sofiemyr i løpet av det siste året, så blir det litt ekstra gøy å se tilbake på dette intervjuet, spesielt med tanke på hva han drømte om.