RAKKERE: Kristoffer Vimme, Aron Drage, Herman Mjølnerud og Luca Rodo Næss er nominert til to høyt anerkjente priser.

Lokale artister nominert til gjeve priser

Rakkere med røtter fra Tårnåsen og Svartskog er nominert til to priser på P3 Gull.

Publisert

Bandet «Rakkere» består av en vennegjeng på fire, hvorav halvparten har røtter i gamle Oppegård. Aron Drage fra Svartskog og Luca Rodo Næss fra Tårnåsen, samt Herman Mjølnerud og Kristoffer Vimme fra Oslo, er nå nominert i to kategorier på P3 Gull.

Nominert i gjev kategori med store navn

Låta «24/7» er nominert i årets låt og er streamet over 10 millioner ganger på Spotify. Rakkere konkurrerer med store navn som Karpe, Arif og Kygo i konkurransen om å vinne prisen for årets låt på P3 Gull. 

Årets låt blir bestemt av folket. Her kan du stemme på inn favoritt. 

Kan bli årets gjennombrudd

Også i kategorien «Årets gjennombrudd» er Rakkere nominert. I denne kategorien kjemper våre lokale musikere mot Anna Lille, Ari Bajgora, Randi Oline g Swank Mami. Denne kategorien avgjøres av en jury. 

Disse låtene er nominert:

«24/7» - Rakkerne

«ER DETTE TIL Å OVERLEVE?» - Beathoven + Randi Oline

«LET’S GO» - Arif & Stig Brenner

«PIYA PIYA CALLING» - Karpe + Delara + Kaifi Khalil + The Quick Style

«SITUASJON» - Ari Bajgora

«VOLARE» - Delara

«WHATEVER» - Delara

30. november avgjøres det

30. november er det duket for «P3 Gull», NRK P3 sin egen prisutdeling. 

I år blir musikkpris-arrangementet gjennomført på Munchmuseet i Oslo.

I år skal det deles ut fire priser: «Årets gjennombrudd», «Årets artist», «Årets låt» og «P3 prisen».

Powered by Labrador CMS