I dag åpner lekeplassen!
Lekeplassområdet i Storebukta har fått mye omtale i media for å ha stått ferdig bak byggegjerder et års tid. I dag åpner parken endelig.
I august sto tidligere ordfører, Hanne Opdan, i Nordre Follo kommune foran byggegjerdene i Storebukta og ba om strakstiltak for å få parken åpnet. Det slipper nåværende ordfører å gjøre for i dag klokka 15.00 åpner parken, ifølge Nordre Follo kommune.
Gratis is
Solon Eiendom som står bak byggeprosjektet i Storebukta og som har opparbeidet friområdet står for åpningen av parken i dag. Det planlegges for gratis is til alle barn som er til stede under åpningen av parken.
Årsaken til at det har tatt såpass lang tid å åpne parken skal ha vært en uenighet i forbindelse med overdragelsen av eiendommen fra Solon Eiendom til Nordre Follo kommune som nå skal drifte parken videre i årene som kommer.
Oppegård Avis kommer på åpningen, gjør du?