FERDIG I KLUBBEN: Johanne Fridlund (t.v.) jubler sammen med lagkaptein Susanne Haaland etter serier mot ØHIL i fjor.

Ny stjernespiller forlater Kolbotn

Johanne Fridlund har fått nok av usikkerheten som henger over klubben.

Publisert

Etter 89 kamper, 23 mål og hundrevis av frustrerte motspillere, har den eminente kantspilleren Johanne Fridlund sagt nei til å fortsette karrieren i Kolbotn.

Det forteller hun eksklusivt til Oppegård Avis, etter uker i tenkeboksen.

– Jeg takket nei til Kolbotn i dag, så jeg er ikke med videre neste sesong, sier Fridlund.

Tre kvalitetsspillere borte

Dermed er nok en nøkkelspiller ferdig i klubben. Først gikk landslagskeeper Selma Panengstuen til Brann, så forsvant midtbane-maestro Eline Hegg ut porten i retning Vålerenga, og nå er det altså entertaineren Fridlund sin tur. 

BORTE: I november signerte keeper Selma Panengstuen for Brann. Nå har lagvenninne Johanne Fridlund bestemt seg for å forlate klubben.

28-åringen har imidlertid ikke en ny toppklubb i bakhånd. Foreløpig er det nemlig ikke slik at driblevingen drukner i lukrative tilbud. Hun har rett og slett bare fått nok av Kolbotn-leirens uklare signaler om fremtiden.

– Jeg synes det var vanskelig å skrive under på noe jeg ikke helt vet hva jeg går til. Særlig fordi jeg er eldre og ikke har all verdens tid igjen på banen, forteller hun åpenhjertig.

At det er interesse for Fridlund i fotball-Norge er trolig hevet over en hver tvil. På de to siste sesongene har hun tegnet seg for hele 14 scoringer. Da Kolbotn rykket opp til Toppserien igjen i 2023-sesongen var hun helt instrumental, og hun har også levert en meget god sesong i år. Da for et Kolbotn som ikke akkurat har styrt alle kamper.

Fortsatt ingen på kontrakt

Etter det Oppegård Avis erfarer er det fortsatt ingen av de såkalte etablerte spillerne i Kolbotn-troppen som har skrevet under på ny kontrakt med klubben. Vi har snakket med flere spillere som signaliserer at de gjerne skulle visst mer om hva klubben vil neste år og hva de kan tilby.

For Fridlund ble til slutt usikkerheten avgjørende.

– Jeg fikk frist ut denne helgen, og etter det jeg vet har ingen signert. Så da ville jeg blitt den første, tror jeg. Det ønsket jeg ikke når ting er så usikkert som jeg opplever det er. Kolbotn venter nok på at spillere skal ta et valg i uken som kommer.

NB: Saken fortsetter.

Kan komme et skred

Oppegård Avis følger Toppserieklubben tett og ifølge våre kilder er det faktisk lite sannsynlig at noen av de rutinerte nøkkelspillerne blir med klubben videre. Det vil i så fall si at det de neste dagene vil komme saker om at profiler som Emma Braut Brunes, Susanne Haaland og Joanna Bækkelund har spilt sine siste kamper for klubben.

Akkurat det vil ikke Fridlund spekulere i, men hun synes det er trist å ha tatt avgjørelsen. Og litt rart, siden hun faktisk ikke vet hva hun går til.

– Det er jo litt trist, sånn egentlig. Jeg har hatt en fin tid i Kolbotn, med masse fine folk. Jeg har ikke landet noe enda. Jeg er åpen og ikke låst en plass, så er spennende tider nå, avslutter Tønsberg-jenta.

Skulle gi mer informasjon

Spennende tider er det mildt sagt også for klubben Kolbotn, som i skrivende stund står uten det aller meste som er nødvendig for å mønstre et slagkraftig lag i 2025-sesongen. Inkludert spillere.

I to saker Oppegård Avis publiserte 15. november, avslørte vi at ingen spillere hadde kontrakt for neste sesong og at det kunne gå mot tidenes spillerflukt. Da svarte påtroppende klubbleder Ingvar Graffer at de mente det ville være «veldig forstyrrende å gå ut med nye kontraktsforslag rett før sesongen er over. Etter helgen vil vi forløpende ta kontakt med spillere om nye kontrakter og gi mer informasjon».

Dette er nå én måned siden.

NB: Kolbotn-ledelsen ble mandag morgen kontaktet om denne saken, med en rekke spørsmål, og Ingvar Graffer har signalisert at han ikke kan besvare spørsmålene før tidligst mandag ettermiddag.

Powered by Labrador CMS