5 på Wang Ung:
– Her sitter vi ikke bare på rompa!
Syver Hammer Aukrust har vært på jobbskygging i Oppegård Avis. Han brukte tiden godt, og har intervjuet ansatte på Wang Ung om hvordan det er å jobbe der.
Syver går selv i 8. klasse på Wang Ung, og driver med e-sport og volleyball på fritiden. Nå stiller han spørsmålet:
Hvordan
er det å jobbe på Wang Ung Follo?
Tor Inge Nerhovde Gloppen (39), idrettsansvarlig.
Egen idrett: Holdt på med boksing da jeg var yngre, nå er brasiliansk jiu jitsu.
Det er fantastisk å jobbe på her, og jeg har jobbet på Wang i 7 år. Det er mye jeg kan si om hvorfor det er er så bra å jobbe her, men hovedgrunnen er å møte elever og ansatte som elsker idrett. Vi har en felles interesse og lidenskap for idrett. Det er det jeg virkelig brenner for, og da er det fint å jobbe med folk som har det på samme måte. I tillegg er gjengen her er full av energi og godt humør.
Magnus Knutsen (20), skoleassistent.
Egen idrett: Ishockey
Jeg trives veldig godt. Det er bra skolemiljø, både godt elevmiljø og godt læremiljø.
Jeg er imponert over hvor motiverte og inspirerte elevene er til å gjøre det bra på både skole og idrett.
Eirin Berger (32), adjunkt med opprykk.
Egen idrett: Har vært aktiv fotballspiller.
Jeg synes det er gøy, og trives veldig godt her på Wang. Det er sosialt og med stor variasjon i dagene. Jeg liker spesielt godt undervisningstimene med mange engasjerte elever. De er dedikerte i det de gjør, både i idrettsfagene sine, men også i de teoretiske fagene, og det er inspirerende.
Sondre Larsen (28), lærer.
Egen idrett: Alpin og langrenn
Det er veldig givende arbeid. Jeg kommer til en skole der jeg gleder meg til å møte kollegaer og elever hver dag.
Kristine Årvik (26), lektor med opprykk.
Egen idrett: Spiller golf.
Det er veldig gøy å jobbe på Wang. Vi har sosiale og engasjerte elever, og et veldig hyggelig miljø. Og ikke minst er det veldig aktivt miljø, så her sitter vi ikke bare rompa.