Derfor er det ikke brøytet på Kolbotnvannet
De siste årene har Landstormen brøytet skøytetrasé rundt Kolbotnvannet, men denne sesongen har det skjedd lite. Her får du vite hvorfor.
De siste årene har Landstormen brøytet Kolbotnvannet og Tusse. Med det har de sørget for god skøyteis gjennom hele vintersesongen, men så langt denne vinteren har det vært lite brøyting å snakke om på Kolbotn.
– Tekniske utfordringer
I går skrev Landstormens mann og kommunestyrerepresentant, Bjørn Kløvstad på Facebook-gruppa, Kolbotnvannet - Tussetjern Naturisbane følgende:
Vi forstår utålmodigheten med tanke på brøyting av Kolbotntjernet og Tusse. Vi har dessverre tekniske utfordringer med brøytemaskinene. Vi hadde håpet utstyret ble klart før jul. Det har heller ikke vært mulig å låne maskiner fra andre vann. Vi håper at maskinene er fikset ganske snart. Vi beklager dette, men uten maskiner er brøyting ikke mulig. Det vil bli lagt ut informasjon så snart brøyting er mulig.
Mvh brøytelaget