UTEN BOM: I november skrev Oppegård Avis om en ødelagt bom i Kolbotn sentrum. Problemene fortsetter.

Mistenker nytt hærverk

Bommen inn til øvre torg på Kolbotn er fortsatt ikke tilbake.

Publisert

Den automatiske bommen so regulerer biltrafikken inn og ut av øvre torg i Kolbotn sentrum, fortsetter å skape fristrasjon og problemer.

I november skrev vi om at bommen var ute av drift, trolig som en konsekvens av hærverk eller uvøren bruk.

Fire måneder senere er bommen fortsatt ikke i drift. Men kommunen har prøvd å få den tilbake i normal gjenge.

– Ble montert ny bom

Oppegård Avis har nemlig fått tips om at det skal ha vært gjort flere forsøk på å montere den tilbake, men at den nok en gang har fått så hard medfart at den ikke fungerer.

De opplysningene bekreftes av Per Kristiansen, driftsleder i avdelingen for drift og vedlikehold i park og idrett i kommunen.

ØDELAGT: Bommen som skal regulere biltrafikken inn og ut av øvre tog er nok en gang ødelagt.

– Det stemmer. Det ble montert ny bom. Dessverre er også denne bommen skadet etter det vi antar er hærverk. Bommen så ut til å ha blitt bøyd oppover i ca. 45 graders vinkel. Dekselet på «bom-armen» var knekt og forsterkeren var også blitt bøyd, forteller en oppgitt driftsleder til Oppegård Avis.

– Uforenlig

Inntil bommen kommer i stand igjen, er det «fritt frem» å kjøre inn og ut av området. Det er ugunstig av flere årsaker. Dette sa utbyggingskoordinator Wenche Aarvik til oss om problematikken i november.

– Torgene ble satt i stand for alle beboere og brukere, og det er bygget med mål om å være et trygt og attraktivt sted for mennesker i alle aldersgrupper. Dette ser vi har hatt stor effekt og det er mange flere beboere og besøkende som benytter seg av torget. Bilkjøring er uforenlig med dette formålet, og svekker både kvaliteten og opplevelsen av stedet. Det vil heller ikke være trygt å blande kjøring i samme areal hvor barn leker

Powered by Labrador CMS