Vil utvide restaurant:
– Har søkt skjenkebevilling
«Der Peppern Gror» ønsker å utvide med både sitteplasser og alkoholservering på Kolbotn: – Vi har fått en fantastisk mottagelse.
Det nærmer seg ett år siden åpning av «Der Peppern Gror» på Kolbotn, en indisk oase der lokalbefolkningen får tilgang på asiatiske kulinariske tradisjoner. Foreløpig har det kun vært tilgjengelig som take away, men nå planlegger det populære stedet å utvide med både sitteplasser i restauranten, og med drikkevarer som matcher maten.
– Det stemmer at vi har søkt om skjenkebevilling for vår take-away-avdeling på Kolbotn, og planen er å kunne tilby et spennende utvalg av drikke som passer perfekt til våre indiske retter, sier daglig leder av restaurantkjeden Samir Sharma til Oppegård Avis.
– Vi ønsker å gi våre gjester muligheten til å nyte en helhetlig smaksopplevelse, enten de tar med maten hjem, eller bestiller til et hyggelig lag i restauranten, sier han, og forteller at de ønsker å tilby spisemulighet i restauranten, i tillegg til take away.
Fantastisk respons
Sharma forteller at restauranten på Kolbotn har vært et positivt tilskudd for kjeden, som også har åtte andre restauranter.
– Vi er veldig glade for mottakelsen vi har fått på Kolbotn! Som en nyoppstartet avdeling bygger vi oss fortsatt opp, men responsen fra gjestene har vært fantastisk, sier Sharma.
– Folk setter pris på kvalitetsmat som både er autentisk og lett tilgjengelig, og vi merker at stadig flere oppdager oss. Vi jobber hele tiden med å tilpasse oss gjestene våre og skape den beste take-away-opplevelsen i området.
Klassiske favoritter
Da restauranten åpnet i mars i fjor hadde Sharma noen stalltips for hva som kom til å bli populært.
– Kolbotn-folk er nok som andre folk. Jeg tipper at det blir klassikere som Butter Chicken og Chicken Tikka som kommer til å selge mest, men vi har også mye annet på menyen, sa han til Oppegård Avis i mars.
Og det viser seg nå at dette var godt kvalifisert gjetning, når vi spør hva som har utpekt seg som lokale favoritter.
– Det er noen klare favoritter! Butter Chicken er en stor hit – kremet, smaksrik og full av dybde. Mange har også fått øynene opp for vår Chicken Tikka Masala og vår nydelige vegetariske Dal Makhani.
I tillegg er det et par andre retter fra menyen som peker seg ut.
– Våre ferske naanbrød og mango lassi er også blant bestselgerne. Det er gøy å se hvor mange som utforsker nye smaker og virkelig setter pris på det autentiske indiske kjøkkenet, sier han.
I løpet av våren
Nå håper Sharma å kunne matche mat og drikke i løpet av våren med en fersk skjenkebevilling.
– Tidsperspektivet avhenger av saksbehandlingstiden, men vi håper å ha alt klart i løpet av de kommende månedene, sier han.