DUGNAD FOR UKRAINA: Slik så bare litt av folkemengden på Sofiemyr skole ut ifjor.

Gjentar fjorårets innsamlingssuksess

I fjor samlet barna på Sofiemyr skole inn 60.000 kroner til ukrainske flyktninger. I år skal pengene gå til Kreftforeningen. Nå håper elevene å se deg på søndag.

Publisert

FAU på Sofiemyr skole tenkte i fjor at det var på tide å stelle i stand et arrangement for å samle elever og foreldre etter koronaperioden. Det resulterte i "Dugnad for Ukraina" hvor det totalt ble samlet inn over kr 60.000,- til flyktninger.

Nå skal "Barnas dag" arrangeres igjen. Her kan du lese om fjorårets arrangement.

– Det ble et veldig fin dag, men denne gangen ønsker vi at elevene selv skulle bestemme hvilket formål pengene skal gå til forteller Silje Ormhaug, i FAU ved Sofiemyr skole.

TYDELIG BUDSKAP: Budskapet sa vel sitt i 2022.

Dette er barnas dag på Sofiemyr

Søndag 23. april kan du nærmest forvente «17. mai-stemning» på Sofiemyr skole. I fjor kom det i hvert fall veldig mange mennesker. Ordføreren var også til stede.

– Det som kommer til å skje er at det blir kafé med kaffe, kaker og det som hører til. Også kommer det til å være forskjellige aktiviteter, litt gratis aktiviteter med ballspill og lignende og noe som koster bitte litt, ansiktsmaling for eksempel. Vi har også noen andre kule aktiviteter vi ikke har spikret 100 %, men i fjor hadde vi et "sponsorløp" som var stor suksess. Kom å bli overrasket oppfordrer Ormhaug.

Været som er meldt til helgen er knallbra. I hvert fall frem til søndag, men det skremmer ikke gjengen på Sofiemyr.

– Vi håper selvsagt på bra vær, men blir det regn har vi løsninger for det også sier Ormhaug til Oavis.

Oppfordringen er klokkeklar, ta turen til Sofiemyr skole på søndag. Dette passer for absolutt alle.

ORDFØRER: Hanne Opdan var til stedet under fjorårets suksess. Gjengen på Sofiemyr håper å se deg førstkommende søndag.

Demokratisk prosess

Dette blir andre året på rad elevene på Sofiemyr skole går sammen for å samle inn penger til et veldedig formål. I år har elevrådet gått inn for å samle inn penger til Kreftforeningen.

– Det har vært en prosess i alle klasser på skolen og hver elevrådsrepresentant har tatt til ordet for klassens saker. Til slutt ble altså elevrådet enig om at pengene som samles inn 23. april skal gå til Kreftforeningen sier Ormhaug til Oppegård Avis.

OK VÆR: Været var ikke på topp ifjor heller. Med andre ord. Ingen unnskyldning for en utedag på Sofiemyr skole.
Powered by Labrador CMS