THE WELL: To ulike hendelser førte til politiutrykning siste døgnet.

To runder med bråk på The Well

Politiet har det siste døgnet rykket ut til to ordensforstyrrelser ved The Well på Sofiemyr. Så smalt det på Gamle Mossevei.

Publisert

To ganger det siste døgnet har politiet måtte rykke ut til The Well i forbindelse med ulike ordensforstyrrelser. Det forteller seksjonsleder for nærpoliti ved Follo politistasjon,  Marius Gunnerud, til Oppegård Avis.

Ved syvtiden tirsdag kveld var det en mann i midten av 30-årene som lagde bråk og viste  utagerende og skremmende atferd ovenfor de ansatte.

Den andre hendelsen skjedde ved firetiden natt til onsdag.

– Da kom det noen rusa og aggressive personer som ikke hadde booket rom, og som ble enda mer aggressive og ubehagelige da de ikke fikk mulighet til å overnatte. I begge tilfeller endte det med bortvisning, opplyser Gunnerud.

Påkjørt rådyr

Også i trafikken har det vært et uønsket møte. Natt til onsdag smalt det på Gamle Mossevei da en uheldig bilist traff et rådyr. Hendelsen skjedde rett syd for avkjøringen til Kolbotn.

– Rådyret stakk til skogs, og viltnemnda ble varslet, sier Gunnerud.

Powered by Labrador CMS